Reklama
Reklama

Niezwykły plac zabaw powstaje na poznańskim Starym Mieście: kosztował prawie 2 mln złotych

fot. RO Stare Miasto
fot. RO Stare Miasto

Wartofrajda to nowy plac zabaw, który powstaje w parku na terenie Starego Koryta Warty. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, maluchy będą mogły korzystać z nowej przestrzeni jeszcze w tym roku.

Gdy projektowano plac zabaw skupiano się na tym, by była to kreatywna przestrzeń. - Zastosowano tu mnóstwo ciepłego drewna, piasku, jest naturalna lina łącząca wielką integrującą kilkoro dzieci huśtawkę, są zabawki wydające dźwięki, trampolina w gruncie, małe domki rybackie, zieleń, naturalne ogrodzenie i górka trawiasta - do turlania latem i do zjeżdżania zimą - mówi Maria Sokolnicka - Guzek z RO Stare Miasto.

Z obiektu będą mogły korzystać także dzieci niepełnosprawny i maluchy poniżej trzeciego roku życia, dla których przygotowano specjalne atrakcje. Cały teren placu zabaw jest obniżony. Z jednej strony to ułatwia rodzicom kontrolowanie maluchów, a z drugiej strony nawiązuje kształtem do rzeki, która kiedyś tu płynęła.

Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem inwestycja zostanie oddana do użytku w tym miesiącu. Radni nie ukrywają, że obawiają się możliwości dewastacji placu zabaw, ale wierzą, że tak potrzebne miejsce na Starym Mieście zostanie uszanowane przez mieszkańców. Wartofrajda powstaje z inicjatywy Rady Osiedla Stare Miasto. Jej koszt to około 1,7 mln złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu RO Stare Miasto, ale też z konkursu grantowego i budżetu miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro