Reklama

Ruszył remont torowiska w rejonie Murawy. Utrudnienia do 23 czerwca

fot. Jędrzej Gerwel
fot. Jędrzej Gerwel

W czwartek tramwaje wróciły na ulicę Warszawską - zakończył się remont przy ulicy Krańcowej. Ekipy MPK przeniosły się natomiast w rejon ulicy Murawa, gdzie ruszył kolejny remont torowisk. Potrwa do 23 czerwca.

- W ramach prac torowych wymienione zostaną szyny łukowe (Winogrady-Murawa), zwrotnice, a także prowadzone będą prace przy sieci trakcyjnej na ul. Murawa. Jednocześnie wymieniana będzie nawierzchnia torowa i drogowa na przejeździe na ul. Armii Poznań i przeprowadzone zostaną prace w podstacji trakcyjnej zasilającej trasę na pętlę Piątkowska - wymienia Zarząd Transportu Miejskiego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Trasy zmieniły linie nr 3, 4, 9, 10 i 11. Zawieszone zostało kursowanie linii nr 19, ale pasażerowie mogą korzystać z linii autobusowych za tramwaj (T10 i T11):

Linia nr 3
GÓRCZYN - ... - pl. C. Ratajskiego - Fredry - MOST TEATRALNY - Roosevelta - Święty Marcin - Gwarna - pl. C. Ratajskiego - ... - GÓRCZYN

Linia nr 4
STAROŁĘKA - ... - pl. C. Ratajskiego - Gwarna - Święty Marcin - Roosevelta - MOST TEATRALNY - Fredry - pl. C. Ratajskiego - ... - STAROŁĘKA

Linia nr 9
DĘBIEC - ... - pl. Wolności - Fredry - MOST TEATRALNY - Roosevelta - Święty Marcin - Marcinkowskiego - ... - DĘBIEC

Linia nr 10
DĘBIEC - ... Matyi - Głogowska - trasa PST - OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 11
STAROŁĘKA - ... - Głogowska - Roosevelta - MOST TEATRALNY - Fredry - Gwarna - Święty Marcin - Roosevelta - ...- STAROŁĘKA

Linia T10 (w dni robocze kursy co 10 minut)

POZNAŃ GŁÓWNY - Dworcowa - Most Uniwersytecki - Roosevelta - Pułaskiego - Winogrady - Murawa - Aleje Solidarności - Piątkowska - Koronna - Sokoła - Szydłowska - Wołyńska - Wojska Polskiego - Nad Wierzbakiem - al. Wielkopolska - Pułaskiego - Roosevelta - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY

Linia T11 (w dni robocze kursy co 10 minut)
POZNAŃ GŁÓWNY - Dworcowa - Most Uniwersytecki - Roosevelta - Pułaskiego - al. Wielkopolska - Nad Wierzbakiem - Wojska Polskiego - Wołyńska - Szydłowska - Piątkowska - Aleje Solidarności - Murawa - Winogrady - Pułaskiego - Roosevelta - Dworcowa - POZNAŃ GŁÓWNY.

UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW


Na skrzyżowaniu ulic Murawa/Winogrady wyłączona została sygnalizacja świetlna. - Zamknięty dla ruchu jest pas do skrętu w lewo z ul. Murawa w ul. Winogrady (w kierunku ul. Szelągowskiej) oraz zamknięty jest przejazd na wprost ul. Winogrady przez skrzyżowanie z ul. Murawa (ze wschodu na zachód) - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. Równocześnie nieczynne jest przejście dla pieszych przez ulicę Murawa przy skrzyżowaniu. - Objazd z ul. Murawa w stronę ul. Szelągowskiej wytyczono przez nawrotkę w torowisku tramwajowym na ul. Winogrady. Objazd w kierunku ul. Pułaskiego wytyczono ul. Słowiańską.

Dodatkowo na ulicy Murawa pomiędzy Winogrady i Słowiańską występują zwężenia jezdni przy słupach trakcyjnych. W trakcie remontu słupy są tu bowiem wymieniane. Wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Prace remontowe odbywają się także na skrzyżowaniu Winogrady/Armii Poznań/Mieszka I. - Zamknięty jest wylot z ul. Armii Poznań na to skrzyżowanie i wyłączona została sygnalizacja świetlna. Dojazd z ul. Armii Poznań do ul. Winogrady możliwy jest przez ul. Za Cytadelą, która na południowym odcinku jest jednokierunkowa (bez wyjazdu w ul. Armii Poznań). Prędkość pojazdów w rejonie prac jest ograniczona do 30 km/h. Objazd ul. Armii Poznań zaprojektowano przez al. Niepodległości, ul. Przepadek i ul. Pułaskiego - kończy ZDM.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro