Reklama
Reklama

Trzech gejów zawarło związek małżeński

fot. Piotr Bizior/freeimages.com

Małżeństwa osób homoseksualnych są w Kolumbii legalne od 2016 roku. Po raz pierwszy na ślubnym kobiercu stanęło jednak trzech mężczyzn.

Kolumbia jest krajem chrześcijańskim, a tamtejszy episkopat mocno sprzeciwiał się legalizacji związków homoseksualnych, ale ostatecznie w 2016 roku tamtejszy Trybunał Konstytucyjnych uznał prawo homoseksualistów to wstępowania w formalne związki. Z tego prawa skorzystała trójka gejów, którzy żyją w związku poliamorycznym - Żyjemy razem, dzielimy dom, łoże, wszystko. Żyjemy poliamorycznie - powiedzial Víctor Hugo Prada Ardila na antenie rozgłośni radiowej Caracol. Jego mężami są Manuelu José Bermúdezie Andrade i Johnie Alejandro Rodríguezie Ramírezie, a na ślubnym kobiercu miał stanąć jeszcze jeden mężczyzna, ale zmarł na raka.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Choć związki homoseksualne są w Kolumbii legalne, to Panowie napotkali na trudności i dopiero trzecia odwiedzona kancelaria prawna zalegalizowała ich związek. Na całym świecie niewiele związków poliamorycznych doczekało formalizacji. Głośno było o trzech kobietach, które zawarły związek małżeński w 2015 roku w Brazylii.

W Kolumbii osoby będące w związkach jednopłciowych mają prawo do adopcji dzieci.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.89 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro