Reklama
Reklama

Od czwartku remont torowiska w rejonie Murawy: utrudnienia także dla kierowców!

fot. ZTM
fot. ZTM

W czwartek, 15 czerwca, rozpocznie się remont torowiska w rejonie węzła Murawa. Do 23 czerwca tramwaje nie dojadą na pętle Wilczak, Piątkowska i Połabska. Z utrudnieniami muszą się liczyć także kierowcy.

TUTAJ piszemy o utrudnieniach dla pasażerów komunikacji miejskiej spowodowanych remontem w rejonie węzła Murawa. Trasy będą musiały zmienić linie nr 3, 4, 9, 10 i 11. Zawieszone zostanie kursowanie linii nr 19, ale pasażerowie będą mogli korzystać z linii autobusowych za tramwaj (T10 i T11).

Komplikacje pojawią się także w ruchu kołowym. Na skrzyżowaniu ulic Murawa/Winogrady wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna. - Zamknięty dla ruchu będzie pas do skrętu w lewo z ul. Murawa w ul. Winogrady (w kierunku ul. Szelągowskiej) oraz zamknięty będzie przejazd na wprost ul. Winogrady przez skrzyżowanie z ul. Murawa (ze wschodu na zachód) - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. Równocześnie nieczynne będzie przejście dla pieszych przez ulicę Murawa przy skrzyżowaniu. - Objazd z ul. Murawa w stronę ul. Szelągowskiej wytyczono przez nawrotkę w torowisku tramwajowym na ul. Winogrady. Objazd w kierunku ul. Pułaskiego wytyczono ul. Słowiańską.

Dodatkowo na ulicy Murawa pomiędzy Winogrady i Słowiańską występować będą zwężenia jezdni przy słupach trakcyjnych. W trakcie remontu słupy będą tu bowiem wymieniane. Wprowadzone tu będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Prace remontowe będą się odbywać także na skrzyżowaniu Winogrady/Armii Poznań/Mieszka I. - Zamknięty będzie wylot z ul. Armii Poznań na to skrzyżowanie i wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna. Dojazd z ul. Armii Poznań do ul. Winogrady możliwy będzie przez ul. Za Cytadelą, która na południowym odcinku będzie jednokierunkowa (bez wyjazdu w ul. Armii Poznań). Prędkość pojazdów w rejonie prac będzie ograniczona do 30 km/h. Objazd ul. Armii Poznań zaprojektowano przez al. Niepodległości, ul. Przepadek i ul. Pułaskiego - kończy ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro