Reklama
Reklama

W czwartek otworzą kąpieliska: gdzie można się kąpać?

Krzyżowniki | fot. POSiR
Krzyżowniki | fot. POSiR

Od 15 czerwca w mieście działać będą kąpieliska. Sezon potrwa do końca wakacji. Zobacz gdzie na terenie naszego powiatu można się kąpać.

- Na podstawie bieżących wyników badań laboratoryjnych wykonanych przed sezonem woda w kąpieliskach jest przydatna do kąpieli - wyjaśnia Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu. W Poznaniu mieszkańcy będą mogli korzystać z czterech kąpielisk - nad jeziorami Maltańskim, Rusałka, Strzeszyńskim i Kierskim. - Kapać się można również w miejscu wykorzystywanym do kąpieli - nad jeziorem Kierskim - Ośrodek Kaskada - dodaje. Sezon na tych kąpieliskach potrwa do 31 sierpnia.

- Co roku wszystkie kąpieliska przechodzą przed sezonem letnim odświeżenie. Teren został gruntownie wysprzątany, trawa skoszona, postawiono toalety przenośne i dodatkowe kosze, uzupełniono piasek wmiejscach, gdzie było to konieczne - zapewnia Błażej Daracz z POSiR. Kąpieliska będą otwarte codziennie od 10.00 do 18.00 i będą strzeżone przez dwóch ratowników.

- Wypoczywający nad wodą zobowiązani są do przestrzegania obowiązujących na kąpieliskach regulaminów. Należy między innymi respektować ostrzeżenia i polecenia ratowników, nie pozostawiać dzieci do lat 7 bez opieki. Na terenie kąpielisk spożywanie alkoholu i grillowanie jest zabronione, można jednak korzystać ze zlokalizowanych w pobliżu punktów gastronomicznych - dodaje Daracz. - W upalne dni wypoczywający nad jeziorami mogą korzystać nie tylko z kąpieli wodnej isłonecznej, alerównież z infrastruktury rekreacyjnej. Do dyspozycji mieszkańców są między innymi wypożyczalnie sprzętu sportowego i wodnego, boiska sportowe, place zabaw i siłownie zewnętrzne - kończy.

Na terenie naszego powiatu są jeszcze inne kąpieliska i miejsca wykorzystywane do kąpieli. W przypadku kąpielisk będą to dodatkowo miejsca nad Jeziorem Niepruszewskim w Niepruszewie (otwarcie 1 lipca), Akwen Tropicana w Owińskach (otwarcie 24 czerwca) oraz Kąpielisko Pobiedziska (otwarcie 4 sierpnia).

Większość miejsc wykorzystywanych do kąpieli zostanie uruchomiona 1 lipca. Będą to następujące lokalizacje: Kórnik (Jezioro Kórnickie), Lusowo (Jezioro Lusowskie), Zborowo (Jezioro Niepruszewskie), Jarosławiec (Jezioro Jarosławieckie) i Chomęcice (Jezioro Chomęcicko-Rosnowskie). 21 czerwca otwarte zostanie miejsce wykorzystywane do kąpieli w miejscowości Kamińsko (Jezioro Kamińskie), a 24 czerwca w Dymaczewie Nowym (Jezioro Łodzko-Dymaczewskie).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
14.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro