Reklama
Reklama

Jana Pawła II/Baraniaka: wymalowane oznakowanie poziome może prowadzić do kolizji!

fot. Jakub Jędrzejczak
fot. Jakub Jędrzejczak

Na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II, Baraniaka i Berdychowo pojawiło się oznakowanie poziome, które już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie "problematycznego".

O sprawie poinformował nas czytelnik. - Nowe oznakowanie poziome na skrzyżowaniu jest wykonane nieprawidłowo, auta skręcając w lewo z ulicy Jana Pawła w ulicę Berdychowo spotykają się po drodze z autami skręcającymi w lewo w ulicę Baraniaka. To powoduje niebezpieczeństwo kolizji. Kierowcy już trąbią na siebie - napisał do nas Jakub Jędrzejczak. Linie wymalowane na jezdni wyznaczają kierowcom trasę, która prowadzi do kolizji na skrzyżowaniu.

Zwróciliśmy się w tej sprawie do Zarządu Dróg Miejskich. Drogowcy przyznają, że nie prowadzili tam jeszcze odbiorów, a za zatwierdzenie organizacji ruchu odpowiada Miejski Inżynier Ruchu. Pytanie w tej sprawie wysłaliśmy też do CH Posnania, które nadzoruje przebudowę ulicy Jana Pawła II. - Doszło do nieporozumienia, w wyniku którego rzeczywiście na skrzyżowaniu pojawiło się niewłaściwe oznakowanie. Dziś w nocy farba zostanie usunięta i w ciągu 2-3 najbliższych dni pojawi się tutaj poprawne oznakowanie - mówi Filip Gruszczyński z Ch Posnania.

 • Aktualizacja
  wtorek, 13.06.2017 r., godz. 14.49
  Aktualizacja
  wtorek, 13.06.2017 r., godz. 14.49
  Drogowcy postanowili nie czekać do nocy i już teraz likwidują niewłaściwe oznakowanie na skrzyżowaniu. Tworzą się korki. photo
  fot. Seweryn
  photo
  fot. Seweryn

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
25.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro