Reklama
Reklama

Wrocławska: wdrapał się na drzewko i je złamał. Został zatrzymany następnego dnia

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Trudno skomentować to, co zrobił młody mężczyzna na ulicy Wrocławskiej w centrum Poznania. W piątkowy poranek wdrapał się na niewielkie drzewko rosnące w donicy i... je złamał. Dzięki operatorowi monitoringu zatrzymano go dzień później.

Do zdarzenia doszło w piątek około 4.30. Operator miejskiego monitoringu zauważył na ulicy Wrocławskiej młodego mężczyznę, który postanowił "poczuć się" jak Tarzan i wdrapał się na drzewo. Tyle tylko, że było to małe drzewko rosnące w ozdobnej donicy. Niestety roślina nie wytrzymała ciężaru mężczyzny i po prostu złamała się. Wandal upadł na ulicę, a wraz z nim złamane drzewko.

Niestety w piątkowy poranek "Tarzana" nie zatrzymano. Choć upadł na ziemię, stosunkowo szybko się zebrał i oddalił. Ale oko obserwatora miejskiego nie ma sobie równych. W kolejny poranek obserwator monitoringu wypatrzył wandala z Wrocławskiej na ulicy... Słowackiego na Jeżycach. Na miejsce wezwał patrol policji, który zatrzymał miłośnika drzewek. Mężczyzna ma odpowiedzieć za zniszczenie mienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro