Reklama
Reklama

Grupie Stonewall skradziono tęczowe flagi, Młodzież Wszechpolska publikuje zdjęcie z identycznymi flagami

fot. Facebook Młodzieży Wszechpolskiej
fot. Facebook Młodzieży Wszechpolskiej

Już w sobotę pisaliśmy o włamaniu do siedziby Grupy Stonewall zajmującej się walką o prawa osób LGBT+. Zdemolowano biuro oraz skradziono tęczowe flagi wiszące na zewnątrz budynku. W niedzielę zdjęcie z tęczowymi flagami, identycznymi jak te skradzione, opublikowała Młodzież Wszechpolska.

Grupa Stonewall stoi m.in. za poznańskimi Marszami Równości. Stowarzyszenie walczy o prawa osób LGBT+. W nocy z piątku na sobotę włamano się do siedziby grupy przy ulicy Jackowskiego - zdemolowano biuro, ale wiadomo, że włamanie nie miało podłoża rabunkowego. - To akurat jest zła informacja, bo najwidoczniej osobom demolującym nasze biuro zależało na tym, by nas zastraszyć - mówi Mateusz Sulwiński, rzecznik Stonewall. - Skradziono nasze tęczowe flagi, które wisiały na zewnątrz budynku - dodaje. Nowe flagi już w sobotę ponownie ozdobiły kamienicę, w której siedzibę ma grupa.

W niedzielę na facebookowym profilu Młodzieży Wszechpolskiej pojawiło się zdjęcie mężczyzn pozujących przy tęczowych flagach. Są identyczne jak te skradzione z siedziby Stonewall. Mężczyźni mają zasłonięte twarze. W komentarzach pojawiają się wyrazy uznania za "zrzucenie szmaty we właściwym dla niej miejscu". Są też komentarze przedstawicieli środowiska LGBT+, którzy "gratulują" autorom zdjęcia "włamania i kradzieży". - O taką Polskę walczyli Wasi bohaterowie - ironizują.

Mateusz Sulwiński przyznaje, że widział zdjęcie Młodzieży Wszechpolskiej. - Nie możemy jednak stwierdzić czy są to nasze flagi. Można je kupić w wielu miejscach - zauważa. - Zapewniam jednak, że policja zajmuje się sprawą bardzo skrupulatnie - kończy.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 12.06.2017 r., godz. 13.58
    Aktualizacja
    poniedziałek, 12.06.2017 r., godz. 13.58
    Młodzież Wszechpolska usunęła zdjęcie z flagami z Facebooka. Na profilu poznańskiej MW pojawiło się natomiast oświadczenie: Dochodzą do nas słuchy, że chłopaki i dziewczyny z Grupa Stonewall (na co dzień parające się promocją swoich zaburzeń) oskarżają nas o zdemolowanie swojego biura na podstawie... wpisu na fejsbuku zawierającego archiwalne zdjęcie skrojonych symboli środowisk LGBTABCDEFG. Przypisywanie nam jakichkolwiek demolek przez środowiska związane z kilkunastoma chłoptasiami nazywających się "antifą", których działalność opiera się na tego typu akcjach (włączając w to przestrzelanie patriotycznych murali, zamalowywanie GODŁA Polski, lub kradzież biało-czerwonych emblematów) zakrawa o śmieszność. Niemniej jednak - POPIERAMY I ZAWSZE BĘDZIEMY POPIERAĆ oczyszczanie przestrzeni miejskiej z barbarzyńskiej symboliki, niezależnie czy są to flagi nazistowskie, komunistyczne, tęczowe, czy anarchistyczne. Nie może być miejsca w społeczeństwie na tego typu ideologie! Ludzi należy z miłością upominać i nawracać, ideologie należy z całą stanowczością rugować.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro