Reklama
Reklama

Manifestacja przeciwko wycince w Puszczy Białowieskiej

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

O godzinie 16:00 pod poznańskim biurem Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęła się manifestacja przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej.

Od kilku tygodni na terenie Puszczy Białowieskiej trwa ogromna wycinka, a wycince podlegają nawet ponad 100-letnie drzewostany -Aktywiści i aktywistki stworzyli na miejscu obóz i zatrzymują codziennie ciężki sprzęt rujnujący ogromne obszary. Kolejne nadleśnictwa wprowadzają więc zakaz wstępu do lasu, by ukryć skalę dewastacji i móc represjonować obrońców Puszczy Białowieskiej. Musimy dołożyć wszelkich starań, by w jak największym stopniu przenieść ten protest z poziomu jedynie walki aktywistów proekologicznych na poziom protestu społecznego! Przykłady europejskie pokazują, że jest to możliwe. Potwierdza to również coraz większe zainteresowanie tematem i oburzenie, jakie wzbudza w ludziach postępowanie władz wobec Puszczy - wyjaśniają organizatorzy poznańskiego protestu. Protest pod poznańską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął się o godzinie 16:00.

Wiosenne last minute dla twojej skóry! Zabiegi DERMALOGICA oraz peelingi PEEL MISSION w promocyjnej cenie -15%. Rezerwacja Tel. 607 608 867-> online www.wonderland.pl
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW! Obowiązuje do środy
10℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro