Reklama
Reklama

Kazik Staszewski o polskiej polityce: "Mamy do czynienia ze zmianą, ale czy dobrą?"

fot. Piotr Bieniecki / www.fototeo.pl, wikimedia

Piosenkarz był w piątek gościem porannej rozmowy w radiu RMF FM. Artysta ocenił między innym tzw. dobrą zmianę oraz zabrał głos w sprawie problemu uchodźców.

Kazik Staszewski raczej unika publicznych rozmów o polityce, a zastaną rzeczywistość od lat komentuje w tekstach swoich piosenek. W porannej rozmowie RMF FM skomentował jednak obecne rządy PiS - Byłem zirytowany rządami PO, ale to co się dzieje, nie wskazuje na to, że mamy do czynienia z "dobrą zmianą" - mamy do czynienia ze zmianą, ale czy dobrą? - zastanawiał się Staszewski i dodawał - Natomiast narracja prowadzona przez oba obozy uniemożliwia jakąkolwiek komunikację. To jest cały czas szczekanie i szukanie wroga i otaczanie się w bastionach okopów.

Muzyk był też pytany o rozgrzewającą polskie społeczeństwo kwestie uchodźców. Zdaniem Kazika problem w Polsce ma charakter jedynie teoretyczny, bo Polsce nie grozi żadna duża fala uchodźców, ale Polska powinna uchodźców przyjąć - Powinniśmy przyjmować jednak po pewnego rodzaju weryfikacji. Myślę, że model, jaki jest w USA czy w Australii jest dosyć odpowiedni. Nie hurtem. Ja wiem, że to wydłuży procedury i aparat biurokratyczny może się rozrosnąć do niebotycznych rozmiarów, ale jest to chyba jedyne wyjście - żeby jednak jakaś przynajmniej częściowa, a najlepiej całościowa weryfikacja była. Jeżeli ktoś nie ma złych zamiarów, to oczywiście tak. Ale trzeba przynajmniej próbować znaleźć tych, którzy tych dobrych zamiarów nie mają - stwierdził Staszewski.

W rozmowie nie mogło zabraknąć porównania Kazika do Pawła Kukiza, który zdecydował się na działalność polityczną. Fani Kazika mogą być jednak spokojni, muzyk nie planuje kariery politycznej -Gdybym miał, tak jak w grze komputerowej ze trzy życia, to może bym poświęcił jedno z nich na działalność publiczną, polityczną, ale myślę, że to mało przyjemne. Raz, że bardzo dużo czasu się traci, a dwa - przynajmniej mam takie wrażenie, bardzo trudno jest oceniać pewnych ludzi przez pryzmat ekranu telewizora czy głośnik radia - to są tacy ludzie niefajni i mało ciekawi. Mam fajniejszych kolegów w swoim otoczeniu - podsumował Kazik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro