Reklama

Bezpłatne zajęcia zumby znów w Parku Kasprowicza

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Przez całe lato w Parku Kasprowicza znów będą odbywać się zajęcia Zumby z Aquanetem. Już od najbliższej niedzieli będzie można ćwiczyć zumbę pod okiem profesjonalnej instruktorki.

Przypomnijmy w 2015 roku zajęcia zumby w Parku Kasprowicza zostały zorganizowane w ramach konkursu "Centrum Warte Poznania". Cieszyły się one wielkim zainteresowaniem szczególnie kobiet w każdym wieku. W ubiegłym roku uczestniczki bardzo liczyły, że zajęcia odbędą się ponownie i tak też się stało dzięki wsparciu firmy Aquanet, która zdecydowała się zostać sponsorem zajęć, stąd odbywały się one pod nazwą "Zumba z Aquanetem w parku Kasprowicza" - tak też będzie w tym roku. Wsparliśmy tę inicjatywę, ponieważ w swoich działaniach promujemy zdrowy styl życia - wyjaśniała przed rokiem Agnieszka Kaczmarek, specjalista ds. marketingu w firmie Aquanet SA. Podoba się nam charakter imprezy i to, że jest ona lokalna, osiedlowa. Wierzymy w skuteczność takich cennych inicjatyw - dodała. -

Najbardziej cieszy mnie, że zajęcia przyciągnęły osoby dosłownie w każdym wieku - od kilkuletnich dziewczynek po panie, które mogłyby być nie tylko ich babciami, ale nawet prababciami. Niemal na każdych zajęciach pojawiał się jeden, dwóch panów - mówi Zenon Kubiak, pomysłodawca zajęć. Wytworzyła się też swego rodzaju zumbowa społeczność, nawiązały się znajomości, więzi, przyjaźnie. W ten sposób projekt zyskał też wartość integracyjną - dodaje.

Pierwsze zajęcia "Zumby z Aquanetem w parku Kasprowicza" odbędą się w niedzielę, 11 czerwca o godzinie 10:00 na polanie pomiędzy halą Arena a placem zabaw. Zajęcia będą odbywały się w każdą niedzielę o tej samej porze aż do końca sierpnia. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. Zumba to połączenie elementów tańców latynoamerykańskich z fitnessem. Wyróżnia ją to, że nie ma metodyki, każdy może ćwiczyć niezależnie od wieku, zarówno dziewczynki w wieku 11 czy 12 lat jak i panie po 60-tce. Nie trzeba się uczyć kroków, bo tu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę - mówi Klaudia Nierychlewska, instruktorka zumby. Poza tym nawet jeśli przychodzimy na zajęcia w nie najlepszym nastroju, to po ich zakończeniu czujemy mnóstwo pozytywnej energii - dodaje. Należy przyjść w wygodnym stroju sportowym i obuwiu. Warto mieć ze sobą 1,5-litrową butelkę wody i ręcznik - kończy Klaudia Nierychlewska.

Na zajęcia tradycyjnie mogą się też wybrać mamy z dziećmi. zumbie będzie towarzyszyć kącik dla dzieci w wieku powyżej 5 lat, gdzie kreatywne zabawy maluchom zapewni profesjonalna animatorka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro