Reklama
Reklama

Do 15 czerwca Miłostowo bez tramwajów. Do ZOO kierowcy muszą jechać objazdem

fot. R. Koziński
fot. R. Koziński

W czwartek, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rozpoczął się remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Krańcowej. To nie tylko utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej, ale też dla osób odwiedzających np. Nowe ZOO.

Od czwartku tramwaje nie dojeżdżają na poznańskie Miłostowo. Pojazdy MPK linii nr 6 i 8 zamiast w stronę Swarzędza z ronda Śródka jadą do pętli Zawady. Pomiędzy rondem Śródka i wiaduktem Antoninek kursują autobusy za tramwaj linii nr T8.

Gdzie zatrzymuje się autobus T8? Na dworcu autobusowym przy rondzie Śródka (odjazd z dawnego postoju taxi, przyjazd na przystanek dla wysiadających) oraz na przystanku linii nr 84 przy kościele św. Jana (tylko autobusy wyjeżdżające z dworca). Autobusy zatrzymują się też na przystankach autobusowych "Termy", przystankach tymczasowych przy skrzyżowaniu Warszawska/Krańcowa oraz na istniejących przystankach autobusowych Łomżyńska, Pusta, Miłostowo i Bożeny (tylko w stronę wiaduktu Antoninek).

Nie tylko pasażerowie komunikacji miejskiej mierzą się z utrudnieniami. Ze względu na remont torowiska niemożliwy jest obecnie skręt z ulicy Warszawskiej w Krańcową - w stronę Nowego ZOO. - Dla jadących od strony Swarzędza (Antoninka) polecamy skręt w lewo na ul. Warszawskiej na skrzyżowaniu z ul. Mogileńską. Z niej należy następnie pojechać w prawo w ul. Czekalskie i dojechać do ul. Krańcowej (skręcić w lewo), która prowadzi do ZOO. Jadąc od strony Śródki - najlepiej również zjechać w ul. Mogileńską (skręt w prawo) i kontynuować jazdę jak powyżej. Można także wcześniej skręcić w ul. Termalną (na skrzyżowaniu z ul. Świętego Michała). Nią dojechać do ul. Trockiej, następnie kontynuować jazdę ul. Wieleńską do ul. Krańcowej i dalej do ZOO lub z ul. Termalnej przejechać ul. Grodzieńską do ul Krańcowej - apeluje Zarząd Dróg Miejskich.

Remont torowiska ma się zakończyć za tydzień - tramwaje wrócą na trasę w czwartek, 15 czerwca.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro