Reklama
Reklama

Matyi/Wierzbięcice: montują sygnalizację świetlną. "Czy trzeba bardziej zakorkować ten rejon?"

fot. Marcin

Na ulicy Matyi, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Wierzbięcice, powstało nowe przejście dla pieszych wraz z przejazdem rowerowym. Trwa tu montaż nowej sygnalizacji świetlnej, co nie wszystkim się podoba.

- Na ul.Matyi montują kolejne światła. Nie dość, że dopiero co postawili je na Moście Dworcowym, to teraz stawiane są kolejne 50 m dalej, na wysokości starego dworca PKS przed przystankiem tramwajowym. Rozumiem, że ludzie upośledzeni mobilnie mogą mieć problem z użyciem przejścia podziemnego, ale biorąc pod uwagę, że 25 m dalej na końcu przystanku są już kolejne światła, czy nie można było tam zrobić przejścia dla pieszych - pyta nasz czytelnik Marcin. - Albo nie można było zamontować windy w przejściu podziemnym? Czy naprawdę trzeba jeszcze bardziej zakorkować ten rejon - dopytuje.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Zarząd Dróg Miejskich w ubiegłym roku ogłosił przetarg na rozbudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Matyi/Wierzbięcice o przejście dla pieszych po zachodniej stronie skrzyżowania. Przejście w tym rejonie zostało zlikwidowane kilka lat temu, gdy przebudowywano trasę w ramach budowy nowych dworców PKP i PKS oraz galerii handlowej wówczas pod nazwą Zintegrowane Centrum Komunikacyjne. Mieszkańcy skarżyli się, że brakuje im przejścia łączącego Wildę i Stare Miasto. Prace związane z budową nowej zebry ruszyły w kwietniu. Teraz montowane są światła.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro