Reklama
Reklama

Wartostrada podmyta po wielkiej ulewie: "okolice przepustów zostaną wzmocnione"

fot. Maciej

Po wtorkowej ulewie, która przeszła nad Poznaniem, podmyte zostały fragmenty nowego odcinka Wartostrady. Poznańskie Inwestycje Miejskie zapewniają, że przyglądają się trasie, której fragmenty zostaną wzmocnione.

- Byłem na trasie rowerowej os. Piastowskie - ul. Główna - ul. Bałtycka. Moją radość z tak pięknej trasy zasmuca widok po wtorkowym deszczu. Trasa wymaga szybkiego przeglądu i napraw, a może przeprojektowania w miejscu odbioru deszczówki w okolicy budynku "światłowodów" Politechniki Poznańskiej - napisał do nas Ryszard. - Na Wartostradzie po wtorkowych ulewach mega kałuże. Czy tak być powinno? Przy Cybinie wiele miejsc podmytych. Ktoś umocni zniszczenia - pyta Maciej.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Paweł Śledziejowski z Poznańskich Inwestycji Miejskich przyznaje, że przy tak dużym deszczu trudno się dziwić, że na trasie pojawiły się kałuże. - Byłem tam wczoraj i tylko w jednym miejscu, nieco nachylonym, widziałem kałużę. Ale we wtorek mieliśmy do czynienia z ogromną nawałnicą - mówi. - Jeśli chodzi o podmycia trasy, pojawiły się one przy przepustach. Nurt był tak silny, że podmyło Wartostradę. W tej chwili trasa wciąż jest w trakcie odbiorów i przyglądamy się temu. Chcemy, by okolica przepustów została wzmocniona - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro