Reklama
Reklama

Rekordowa ilość wniosków do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego

Zakończył się już nabór wniosków do tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Wpłynęła rekordowa liczba wniosków, jest ich aż 325.

Poznański Budżet Obywatelski organizowany jest po raz szósty, a na tegoroczną edycję zarezerwowano 18 mln złotych - 12 mln zł zarezerwowano na projekty rejonowe, natomiast 6 mln zł. na ogólnomiejskie, co daje łącznie 18 mln złotych - wyjaśniał w trakcie naboru Patryk Pawełczak, zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta. Nabór projektów zakończył się 2 czerwca. W środę Urząd Miasta poinformował oficjalnie o zamknięciu listy zgłoszonych projektów - Idea Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego jest dla mieszkańców Poznania bardzo ważna. Dowodem może być liczba wniosków zgłoszonych do tegorocznej edycji. W sumie poznaniacy złożyli 325 propozycji, czyli o prawie 100 więcej niż w poprzednim roku - podsumowuje Pawełczak.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Teraz nad zgłoszonymi projektami pochylą się miejscy urzędnicy, którzy sprawdzą je pod kątem formalnym. Ocenione zostanie między innymi, czy możliwa jest ich realizacja. Prace urzędników zakończą się 22 sierpnia, a głosowanie rozpocznie się w październiku. Pełną listę zgłoszonych projektów można znaleźć na stronie PBO.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro