Reklama

Sprawa Ewy Tylman: w sądzie będzie zeznawać Krzysztof Rutkowski

W środę w Sądzie Okręgowym odbędzie się kolejna rozprawa w sprawie zabójstwa Ewy Tylman. Jako świadek zeznawać będzie Krzysztof Rutkowski, który na prośbę rodziny 26-latki zaangażował się w jej poszukiwania.

- W środę Krzysztof Rutkowski stawi się w Sądzie Okręgowym w Poznaniu na przesłuchaniu w sprawie śmierci Ewy Tylman - informuje Biuro Doradcze Rutkowski. Były detektyw ma zeznawać o godzinie 11.00. Przypomnijmy, że Rutkowski zajął się sprawą Ewy Tylman na prośbę jej rodziny. Przed odnalezieniem jej ciała organizował m.in. poszukiwania na rzece oraz jej brzegach. Na wielu konferencjach prasowych przedstawiał też hipotezy, z których wiele nie miało potwierdzenia w późniejszych ustaleniach śledczych.

Rutkowski nie będzie jedynym świadkiem zeznającym w środę. Zeznawać będą również ochroniarz z klubu Mixtura, w którym Tylman bawiła się w noc swojej śmierci wraz z Adamem Z., a także policjant, który konwojował Adama Z.

Adam Z. oskarżony jest o zabójstwo Ewy Tylman z zamiarem ewentualnym. Wypuszczono go z aresztu, co może się przekładać na zmianę kwalifikacji jego czynu na nieudzielenie pomocy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro