Reklama
Reklama

Pijany kierowca próbował uciekać przed patrolem policji

Ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do kierowania samochodem miał kierowca, który próbował uciekać przed patrolem policji na terenie powiatu szamotulskiego.

W miniony piątek policjanci z Pniew zauważyli na jednej z ulic Volkswagena Golfa, którego właściciel miał już wcześniej odebrane uprawnienia do kierowania samochodem -Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął jednak gwałtownie przyspieszać. Nie zwracał uwagi na sygnały świetlne, a przez skrzyżowanie dróg K-92 i K-24 przejechał na czerwonym świetle.Na drodze K-92 policjanci zajechali drogę mężczyźnie, który nie miał już możliwości ucieczki i musiał zjechać na pobocze - relacjonuje Sandra Chuda z miejscowej policji.

Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Samochodem kierował 33-letni mieszkaniec Pniew, który już wcześniej miał odebrane prawo jazdy. To jednak niejedyny problem kierowcy -Po zbadaniu stanu jego trzeźwości okazało się, iż ma około 2,36 promila alkoholu w organizmie - podsumowuje Chuda. Za swoje czyny mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara więzienia oraz grzywny.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro