Reklama
Reklama

Stare Miasto: likwidują miejsca parkingowe, a tych "w zamian" jeszcze nie udostępniono

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Trwają prace związane z wprowadzeniem Strefy Tempo 30 w rejonie Starego Rynku. Likwidowane są tu m.in. miejsca parkingowe. Nasz czytelnik skarży się, że w wielu miejscach już nie można parkować, a miasto wciąż nie udostępniło mieszkańcom obiecanego parkingu na Chwaliszewie.

- Od kilku dni obserwuję wprowadzanie Strefy Tempo 30 na ulicach Dominikańskiej, Szewskiej i Stawnej - kasowane są miejsca parkingowe, zmieniane jest oznakowanie ulic. Niestety zmiany są wprowadzane chaotycznie. Oznakowanie ulic zmienia się dynamicznie i zupełnie niezgodnie z opublikowanym na stronach ZDM harmonogramem. Tymczasem firma wykonująca oznakowanie w sposób dowolny zmienia sobie znaki zawieszone na ulicy, pół biedy gdyby usuwała chociaż lub zdejmowała znaki nieobowiązujące tymczasem są one tylko odwracane. Pojawiają się taśmy nim jeszcze pojawią się jakiekolwiek znaki. Tabliczki podznakowe zmieniają się zupełnie niezgodnie z harmonogramem - a to dopiero początek zmian - pisze nasz czytelnik. - ZDM i prezydenci Jaśkowiak i Wudarski obiecali, że dla mieszkańców Strefy Tempo 30 będzie udostępniony parking SPP na ul. Chwaliszewo. Kontaktowałem się dziś z ZDM poszukując informacji jak z niego korzystać, gdyż strefa już działa i miejsca są likwidowane... Trafiłem do naczelnika wydziału parkowania, który mówi, że wie, że była taka obietnica i co z tego? W tej chwili nikt nie wie, kiedy i jak to będzie zorganizowane i jak to będzie działać. Terminów brak, a tymczasem miejsca kasowane są już teraz. Tym samym obietnice są jak zawsze pustymi słowami - dodaje.

- 25 pierwszych miejsc postojowych na parkingu na Chwaliszewie dla mieszkańców zostanie udostępnionych na przełomie czerwca i lipca - wyjaśnia Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich. - W przyszłym tygodniu opublikujemy zasady korzystania z parkingu. Prace budowlane przy stworzeniu pozostałych miejsc mają zakończyć się pod koniec lata i na początku jesieni 100 miejsc zostanie udostępnionych mieszkańcom - dodaje.

Więcej o wprowadzaniu zmian w ramach Strefy Tempo 30 piszemy TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro