Reklama
Reklama

Wilda: wyłudził od 80-latki 80 tysięcy złotych

W poniedziałek do seniorki ze Smochowic zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuka. Próbował od niej wyłudzić pieniądze. Nie udało się. Mężczyzna działający w ten sam sposób oszukał 80-latkę z Wildy.

- Kobieta nie dała się oszukać. Zadzwoniła na policję by zgłosić zajście - mówi Piotr Garstka z biura prasowego wielkopolskiej policji. Mężczyzna wybrał seniorkę mieszkającą przy ulicy Trzebiatowskiej. - Opowiedział jej historię o rzekomym potrąceniu kobiety przez samochód. Jak stwierdził, był sprawcą wypadku i musi teraz zapłacić poszkodowanej kobiecie dużą sumę pieniędzy, by nie musiał ponosić konsekwencji - dodaje.

Ta historia ma happy end, ale policja apeluje raz jeszcze, by ostrzegać seniorów przed oszustwami metodą na wnuczka czy na legendę. Niestety wciąż próby takich wyłudzeń się zdarzają.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 5.06.2017 r., godz. 16.34
    Aktualizacja
    poniedziałek, 5.06.2017 r., godz. 16.34
    Tylko w poniedziałek w Poznaniu policjanci odebrali kilka zgłoszeń dotyczących wyłudzeń pieniędzy od seniorów. Na szczęście większość z nich to próby natychmiast zgłaszane policji przez seniorów. Niestety zdarzyło się też skuteczne wyłudzenie. Mężczyzna działający tak samo jak ten dzwoniący do kobiety ze Smochowic, wyłudził od 80-latki z Wildy 80 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
28.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro