Reklama

Termy Maltańskie wprowadziły sprzedaż alkoholu. Po saunie wypijesz "Licencję na Saunowanie" lub "Słoneczny Taras"

fot. czytelnik

Od 1 czerwca w Termach Maltańskich, konkretnie w Świecie Saun, można kupić alkohol. Nie podoba się to naszemu czytelnikowi. Rzecznik obiektu wyjaśnia, że to "europejski standard" wprowadzony na życzenie odwiedzających.

O sprawie poinformował nas czytelnik. - Ciekawostka. Zamiast zachęcać do korzystania z Term Maltańskich, a szczególnie Świata Saun rabatami, wprowadzono możliwość zakupu alkoholu. Jak to się ma do wizji życia w zdrowiu, a także obowiązujących tam regulaminów - pyta nasz czytelnik. - Jedno zaprzecza drugiemu. W regulaminie mowa o trzeźwości, a w barze można zakupić alkohol. W taki sposób Termy mają zdobyć nowych klientów? Czy w ten sposób sauna, miejsce ciszy i wypoczynku, ma stać się kolejną imprezą? Chcą zachęcić klienta, ale czy to właściwy sposób - dopytuje.

Łukasz Kubiak z Term Maltańskich potwierdza, że sprzedaż alkoholu ruszyła 1 czerwca. - Wstęp do strefy jest dla osób pełnoletnich, jednocześnie w regulaminie jest kategoryczny zakaz korzystania z atrakcji w strefach Zielonej i niebieskiej czyli Aquaparku i Basenów Sportowych - podkreśla.

Oto zapis z regulaminu:
"W strefie Saun możliwe jest spożywanie napojów alkoholowych (dotyczy wyłącznie napojów alkoholowych zakupionych w strefie Saun lub strefie SPA 1306); w przypadku spożywania napojów alkoholowych w strefie Saun lub strefie SPA 1306 kategorycznie zabrania się korzystania z Aquaparku oraz części sportowej Kompleksu (z pozostałych części Kompleksu). Zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych:
a. osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości;
b. osobom do lat 18; w przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy;
c. na kredyt lub pod zastaw".


Zdaniem Kubiaka alkohol w takich obiektach to "europejski standard". - Podawany jest w prywatnych i miejskich ośrodkach SPA i Saun. Nie promujemy tego w żaden sposób, bo w Polsce nie można promować alkoholu. Informacja handlowa znajduje się tylko i wyłącznie w strefie i dla osób w niej przebywających. Klienci często pytali o możliwości zakupu alkoholu, a my jesteśmy miejscem, które słucha głosów osób odwiedzających, co udowodniliśmy wiele razy. Od momentu wprowadzenia sprzedaży nie było żadnych incydentów, o które na wyrost martwi się Wasz czytelnik - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
11.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro