Reklama

Taksówkarze zablokowali al. Niedpodległości: gigantyczne korki w centrum Poznania!

fot. Jędrzej Gerwel

Zgodnie z zapowiedziami, o godzinie 11.00 rozpoczął się protest taksówkarzy przy Urzędzie Wojewódzkim. Taksówkarze blokują wszystkie pasy ruchu al. Niepodległości pomiędzy Świętym Marcinem i Libelta. Tworzą się tutaj ogromne korki.

Nawet około 300 taksówkarzy ma się pojawić przed Urzędem Wojewódzkim, by wyrazić swój sprzeciw wobec "szeroko rozumianym nielegalnym przewoźnikom oraz szarej strefie taxi". Chodzi głównie o Ubera. Protest rozpoczął się o 11.00 i spowodował gigantyczne korki w centrum Poznania. Taksówkarze zajmują wszystkie pasy ruchu al. Niepodległości od Świętego Marcina do Libelta. Mają tu stać do godziny 13.00. Na miejscu jest policja - wszystko odbywa się legalnie. Al. Niepodległości stoi już od Królowej Jadwigi do Św. Marcina. Korek tworzy się też na Roosevelta, Kaponierze, Fredry, Libelta, Poznańskiej, Dąbrowskiego, placu Wolności, czy Matyi. Radzimy omijanie tej okolicy.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Nieoficjalnie wiadomo, że do taksówkarzy mają wyjść przedstawiciele wojewody. Więcej o proteście TUTAJ.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 5.06.2017 r., godz. 12.53
    Aktualizacja
    poniedziałek, 5.06.2017 r., godz. 12.53
    Koniec protestu. Sytuacja w centrum zaczyna się poprawiać.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro