Reklama
Reklama

Poznańscy "łowcy głów" znowu w akcji: zatrzymali aresztanta, który uciekł ze szpitala

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z poznańskiego zespołu poszukiwań celowych, którzy mają na swoim koncie m.in. zatrzymanie szefa mafii wnuczkowej "Hossa", mają na koncie kolejny sukces. Tym razem przyczynili się do zatrzymania 42-letniego aresztanta, który w zeszłym tygodniu uciekł z warszawskiego szpitala.

W ubiegłym tygodniu 42-letni Piotr R. trafił z aresztu (gdzie odbywa karę za oszustwa) do warszawskiego szpitala, w którym miał przejść badania. - W trakcie czynności, 42-latek dzięki swojemu wspólnikowi, który sterroryzował policjanta przedmiotem przypominającym broń, zbiegł z placówki - wyjaśnia warszawska policja.

Szybko wyznaczono nagrodę za wskazanie miejsca pobytu uciekiniera. Policjantom udało się ustalić, że 42-latek może przebywać na terenie Poznania. - Dlatego stołeczni policjanci poprosili o pomoc kolegów z poznańskiej komendy. Do poszukiwań zostali zaangażowani funkcjonariusze z zespołu poszukiwań celowych, którzy na co dzień skutecznie ścigają najgroźniejszych przestępców. Ta wymiana informacji oraz współpraca pomiędzy policjantami pozwoliła na dokładne określenie trasy ucieczki mężczyzny i dotarcie do miejsca, gdzie w rezultacie został zatrzymany - dodaje.

Ostatecznie Piotr R. został zatrzymany w hotelu na terenie Gdańska. W zatrzymaniu udział brali m.in. antyterroryści. Okazało się, że w pokoju mężczyzna trzymał m.in. naładowaną broń palną i amunicję, a pod materacem miał ukryte ponad 10 tysięcy złotych. Meldując się w hotelu 42-latek wylegitymował się belgijskim dowodem tożsamości. Mężczyzna został już przetransportowany do warszawskiego aresztu.

Policjanci zatrzymali też wspólników R., którzy pomogli mu w ucieczce oraz ukryciu się. - 59-letni Ryszard M. oraz 37-letni Rafał M. zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego policji w Warszawie kilkanaście godzin później na terenie powiatu siedleckiego. Dzisiaj rano w ręce stołecznych policjantów trafił ostatni wspólnik Piotra R. 50-letni Andrzej P. został zatrzymany na terenie Ożarowa Mazowieckiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli także samochód należący do mężczyzny, którym 42-latek odjechał ze szpitala - kończy.

To kolejny sukces poznańskich "łowców głów". Wcześniej policjanci m.in. wytropili i zatrzymali Kajetana P. podejrzanego o brutalne zabójstwo kobiety w Warszawie, a także doprowadzili do zatrzymania Arkadiusza Ł. o pseudonimie Hoss. To twórca mafii wnuczkowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro