Reklama

Taksówkarze zablokują al. Niepodległości: protestują przeciwko Uberowi

O 11.00 na al. Niepodległości, pod Urzędem Wojewódzkim, odbędzie się protest taksówkarzy przeciwko "szeroko rozumianym nielegalnym przewoźnikom oraz szarej strefie taxi". Na dwie godziny fragment trasy zostanie wyłączony z ruchu.

Organizatorem protestu jest Stowarzyszenie Zawodowe Poznańskich Taksówkarzy. Będą protestować m.in. przeciwko Uberowi. - Protest ma formę stacjonarną. Teren na czas protestu (al. Niepodległości między ulicami Libelta a Św. Marcin) zostanie wyłączony z ruchu na wszystkich pasach z pominięciem torowiska w ciągu ulicy Fredry - zapowiadają organizatorzy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Głos w tej sprawie zabrali użytkownicy Ubera, którzy prowadzą akcję "popieram Ubera". - To, co proponujemy to zrównanie w prawie stosowanych dotychczas taksometrów i kas fiskalnych z aplikacjami i płatnościami on-line, dzięki temu koszty rozpoczęcia i prowadzenia działalności taksówkarskiej znacznie się obniżą. Będzie to spełnienie postulatów taksówkarzy o zrównaniu szans na rynku między nimi, a kierowcami Ubera - wyjaśniają. - Kolejną propozycją promowaną podczas akcji #popieramyUbera jest likwidacja licencji taksówkarskich i zastąpienia ich zezwoleniami. Przyznawane obecnie licencje nie gwarantują wysokiej jakości usług, co pokazuje wiele przykładów publikowanych w mediach - dodają.

- Jako Uber chcemy wprawiać polskie miasta w ruch i łączyć ludzi oferując im możliwość przemieszczania się za pomocą jednego kliknięcia w bezpieczny, godny zaufania i niedrogi sposób. Miejska mobilność ulega dynamicznym zmianom na całym świecie - rośnie liczba konsumentów, którzy wybierają innowacyjne, przejrzyste usługi oparte o nowe technologie - z aplikacji korzysta już ponad 1 milion Polaków. Na rynku jest miejsce na współistnienie obu rozwiązań - możliwość wyboru środka transportu w zależności od potrzeb i preferencji mieszkańców jest czynnikiem wpływającym na jakość życia we współczesnych miastach - podkreśla Uber. - Uber i podobne aplikacje mobilne (np. Taxify) działające na rynku nie są konkurencją dla taksówkarzy. Kierowcy korzystający z obu rozwiązań mają inne prawa i przywileje - taksówkarz może zabrać klienta z postoju lub z ulicy, ma dostęp do buspasów czy specjalnie wyznaczonych stref postojowych oraz rozlicza się na podstawie karty podatkowej - dodaje.

Protest na Al. Niepodległości ma potrwać do 13.00. Kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro