Reklama

W poniedziałek taksówkarze będą protestować przeciwko Uberowi

fot. Uber Facebook
fot. Uber Facebook

W najbliższy poniedziałek odbędzie się protest taksówkarzy przeciwko Uberowi. Protestować będą między innymi poznańscy taksówkarze.

O konflikcie pomiędzy taksówkarzami a kierowcami Ubera pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Kierowcy taksówek twierdzą, że Uber jest nieuczciwą konkurencją i nie powinien świadczyć usług przewozu na polskim rynku. Do tej pory rządzący krajem nie podjęli jednak żadnych kroków w kierunku rozwiązania problemu - Środowisko taksówkowe jest już u granic cierpliwości. Na razie nikt nie jest w stanie uregulować rynku przewozu osób, w który wdarła się firma Uber. Jest to firma, platforma, której działanie jest możliwe tylko dzięki temu, że opiera się ona o współpracę z kierowcami nieposiadającymi żadnej licencji - mówi Artur Oporski z jednej z korporacji taksówkarskich w rozmowie z radiową Trójką.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W najbliższy poniedziałek kierowcy taksówek planują protest na ulicach kilku polski miast. Wiadomo, że protestować będą taksówkarze z Warszawy, Łodzi, Wrocławia i Poznania. Protest będzie miał charakter przejazdu gwiaździstego ulicami wymienionych miast. Taksówkarze spotkają się w kilku lokalizacjach, a następnie w kolumnie przejadą do ustalonego wcześniej punktu. W tej chwili nie wiadomo, jaką trasą przejadą poznańscy taksówkarze.

Plany protestu taksówkarzy komentuje sam Uber -Jako Uber chcemy wprawiać polskie miasta w ruch i łączyć ludzi oferując im możliwość przemieszczania się za pomocą jednego kliknięcia w bezpieczny, godny zaufania i niedrogi sposób. Miejska mobilność ulega dynamicznym zmianom na całym świecie - rośnie liczba konsumentów, którzy wybierają innowacyjne, przejrzyste usługi oparte o nowe technologie - z aplikacji korzysta już ponad 1 milion Polaków. Na rynku jest miejsce na współistnienie obu rozwiązań - możliwość wyboru środka transportu w zależności od potrzeb i preferencji mieszkańców jest czynnikiem wpływającym na jakość życia we współczesnych miastach - wyjaśnia Magdalena Szulc z biura prasowego Ubera, która podkreśla, że wszyscy kierowcy Ubera są przedsiębiorcami i płacą podatki tak jak przedsiębiorcy innych branż.

W programie Radiowej Trójki przeprowadzono sondaż na temat poparcia dla protestu taksówkarzy. Protest poparło 37% wypowiadających się, 63% było przeciw.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro