Reklama

Dziś oficjalnie otworzą Bałtyk: zobacz jak wygląda z lotu ptaka

fot. Porr
fot. Porr

Od miesięcy wznosi się nad rondem Kaponiera, ale dopiero dziś zostanie oficjalnie otwarty. Bałtyk - nowy biurowiec w centrum naszego miasta, który już stał się nowym symbolem Poznania.

16-kondygnacyjny Bałtyk ma ponad 66 metrów wysokości i nieregularną bryłę. Docelowo mieścić się tu będą głównie biura, ale nie tylko. Wśród najemców są kawiarnie, restauracje czy klub fitness. Bałtyk zaprojektowany w holenderskiej pracowni MVRDV od początku wyróżnia się niezwykłą, przeszkloną elewacją. Dopiero na zdjęciach z drona można zobaczyć, że elewacja to nie wszystko - budynek ma też zielone tarasy podobnie jak inna inwestycja Garvestu - Pixel przy ulicy Grunwaldzkiej.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Gdy z placu budowy zabrano rusztowania, pierwszy raz można było w całej okazałości zobaczyć niezwykłe wejście do obiektu. - Sześciopiętrowe nadwieszenie nad wejściem od strony Kaponiery to jeden z najciekawszych elementów. To coś jak atrium, tylko w negatywie. Wycięty, a raczej wybrany po module, obszar wejścia do tej niezwykle nieregularnej bryły - wyjaśnia Garvest. Między Bałtykiem i Concordia Design znajdującej się po sąsiedzku, powstał plac zwany dziś "Przystanią". Ma to być miejsce spotkań dla mieszkańców.

Wielkie otwarcie Bałtyku, który powstawał ponad 2 lata i kosztował około 150 mln złotych, zaplanowano na ten weekend. Otwarcie połączone będzie z tegoroczną edycją akcji "ChceJeżyce". Jednym z punktów programu jest możliwość wjechania na 12. piętro Bałtyku z przewodnikiem. Wycieczki odbywać się będą w niedzielę od 11.30 do 15.30 (nie ma zapisów).

Głównym wykonawcą Bałtyku była firma Porr, która przygotowała nagranie przedstawiające obiekt z lotu ptaka:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
88.39 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro