Reklama
Reklama

Wprowadzają Strefę Tempo 30 przy Starym Rynku: likwidacja sygnalizacji i montaż nowej

fot. ZDM
fot. ZDM

Wokół Starego Rynku trwa wprowadzanie Strefy Tempo 30. Wiąże się to z likwidacją wielu miejsc parkingowych i zmianami w organizacji ruchu.

W pierwszym etapie prac zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Garbary i Wszystkich Świętych. Równocześnie zlikwidowana zostanie wyłączona od pewnego czasu sygnalizacja przy skrzyżowaniach Podgórnej z ulicami Szkolną i Wrocławską. - Kolejny etap to porządkowanie parkowania na staromiejskich uliczkach poprzez wprowadzanie nowego oznakowania poziomego i pionowego. Jako ostatnie zostaną wprowadzone: zmiany kierunku ruchu na ulicy Koziej, Górze Przemysła, Zamkowej i Klasztornej, oznakowanie wprowadzające strefę zamieszkania oraz zakaz ruchu, czyli znak B1 - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Kierowcy parkujący obecnie na uliczkach w rejonie Starego Rynku muszą zwracać uwagę na aktualne oznakowanie. -
Na 5 dni przez zmianą sposobu parkowania umieszczane są znaki informujące o zakazie parkowania wraz z podanym terminem obowiązywania zakazu. Znaki umieszczane są na wjeździe na daną ulicę -
zaznacza ZDM. Puste miejsca są wygradzane, by można było na nich przeprowadzić prace.

Ponieważ w okolicy Starego Rynku zlikwidowanych zostanie wiele miejsc parkingowych, mieszkańcy tej okolicy będą mogli zostawiać auta na parkingu na Chwaliszewie. - Pierwsze 25 miejsc postojowych na parkingu buforowym na Chwaliszewie planowanych jest do udostępnienia jeszcze w trakcie realizacji prac wokół Starego Rynku. O zasadach korzystania z parkingu poinformujemy z wyprzedzeniem - zapewniają urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
11.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro