Reklama

Sezon nad Wartą oficjalnie rozpoczęty: ruszyły miejskie plaże!

Od czwartku poznaniacy mogą korzystać m.in. z miejskich plaż. Te funkcjonują na Ratajach, Wildzie, Szelągu i Chwaliszewie. Ale nie jest to jedyna atrakcja nad rzeką w mieście.

Podobnie jak w ubiegłych latach, 1 czerwca w Poznaniu otwarto miejskie plaże. Są wyposażone w leżaki, hamaki, kosze plażowe, stojaki rowerowe, boiska do gry w piłkę, a nawet w parasole. Trzy plaże działają pod pieczą miasta (Szeląg, Wilda i Chwaliszewo), a jedna ma zewnętrznego operatora (Rataje). Nie tylko można tu odpocząć leżąc na leżaku, ale też skorzystać z oferty kulturalnej. - Będą występy stand-uperów, koncerty, warsztaty plastyczne i muzyczne, turnieje piłki plażowej oraz zajęcia sportowe. Nowością będzie piłkarska szkółka dla dzieci Lech Football Academy - zapowiada Grzegorz Kamiński z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Na miejskich plażach można też grillować - są wyposażone w grille i ławki. Najwięcej miejsca w strefie grillowej jest na Chwaliszewie. Dodatkowo na Wildzie i Szelągu ustawiono jacuzzi. Duże boiska wielofunkcyjne są dostępne na Chwaliszewie i Wildzie. Plaże będą działać do końca wakacji w godzinach 9.00 - 22.00.

Plaże miejskie są jedną z atrakcji nad Wartą. Mieszkańcy mogą już korzystać z nowego odcinka Wartostrady, który powstał na odcinku od Cybiny do os. Piastowskiego. Przy niej ustawiono urządzenia w ramach siłowni zewnętrznej. W Starym Porcie działa też prężnie marina. - W tym roku wodniacy będą mieli do dyspozycji kolejny rząd pomostów. Jeszcze w czerwcu, obiekt ten zostanie wzbogacony o punkty poboru energii elektrycznej, czy prysznic i WC - zapowiada miasto. Postój w przystani jest bezpłatny. Jeszcze w czerwcu będzie tu można wypożyczać kajaki, łodzie wioślarskie i motorówki.

Warta to także tramwaj wodny. - Regularne rejsy odbywają się w piątki (o 17.00) oraz soboty i niedziele (o 11.00, 14.00 i 17.00). Wszystkie rejsy rozpoczynają się z przystanku "Katedra" przy ul. Panny Marii, ale wsiąść lub wysiąść ze statku można na każdym z kolejnych przystanków: "Rataje", "Wilda", "Chwaliszewo" lub "Szeląg". We wszystkie dni tygodnia o 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 i 18.00 organizowane są także tzw. rejsy turystyczne naprzemiennie w kierunku Karolina lub Starołęki - zachęcają urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro