Reklama

Kolejne próby oszustw seniorów w Poznaniu! Policja apeluje o ostrożność

fot. Grzegorz Paciejuk/freeimages.com
fot. Grzegorz Paciejuk/freeimages.com

W ostatnich dniach udaremniono kolejne próby oszustw seniorów. Policja kolejny raz apeluje o ostrożność i uczulenie osób starszych na możliwość oszustwa.

Choć policja regularnie zatrzymuje osoby, które próbują oszukiwać starsze osoby metodami "na wnuczka", "na policjanta" i ich modyfikacjami, to chętnych do szybkiego i łatwego wzbogacenia nie brakuje. Ostatnio oszuści wymyślili kolejną legendę -W ostatnim czasie popularne stają się telefony od osób, które podając się za pracowników banku, straszą rozmówców, że ich pieniądze nie są bezpieczne. Należy je natychmiast wypłacić i przekazać obcej osobie do depozytu. Zdarza się, że oszuści wymyślają informacje o atakach hakerskich, które mają zagrozić naszym oszczędnościom - informuje Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Dwukrotnie udało się udaremnić takie oszustwo -W pierwszym przypadku w ostatniej chwili zorientowała się wnuczka seniorki, która była już w drodze do banku. W drugiej sytuacji, starsza kobieta dotarła do placówki bankowej i próbowała wypłacić dużą sumę pieniędzy. Wzorowo zachował się pracownik banku, który zapytał o powód tak dużej wypłaty gotówki. W odpowiedzi usłyszał, że przecież pieniądze w banku są zagrożone, w związku z atakami hakerskimi - relacjonuje Święcichowski.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i niereagowanie na jakiekolwiek prośby o wypłatę pieniędzy i ich przekazanie obcym osobom -Takie sytuacje powinny wzbudzić naszą czujność! Zadzwońmy do najbliższych, poinformujmy ich o każdej tego typu sytuacji, a przede wszystkim zadzwońmy pod numer 997 lub 112 - podsumowuje Święcichowski.

  • Aktualizacja
    czwartek, 1.06.2017 r., godz. 18.03
    Aktualizacja
    czwartek, 1.06.2017 r., godz. 18.03
    W czwartek doszło do kolejnych prób oszustw. Oszuści pojawili się na os. Chrobrego i Przyjaźni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro