Reklama
Reklama

Przygodzice: tłok w "internetowym" gnieździe bocianów. Aż 5 piskląt!

fot. www.bociany.ec.pl

Każdego sezonu tysiące osób z całego świata oglądają w internecie relację na żywo z gniazda bocianów umieszczonego w Przygodzicach pod Ostrowem Wielkopolskim. Obecnie jest na co popatrzeć - w gnieździe jest aż 5 piskląt!

W tym roku bocian pierwszy raz pojawił się w "internetowym" gnieździe 26 marca. Kilka dni później do samca dołączyła samica. 9 kwietnia w gnieździe pojawiło się pierwsze jajko, po dwóch dniach drugie, a następne 13 kwietnia. Ostatecznie w gnieździe znalazło się pięć jaj. 12 maja wykluło się pierwsze pisklę, a 18 maja ostatnie. Maluchy mają się dobrze i wkrótce rozpoczną naukę latania.

Strona internetowa www.bociany.ec.pl cieszy się niesłabnącą popularnością już od 2006 roku. To właśnie tutaj można podglądać życie najsłynniejszych bocianów białych w Polsce, mieszkających w miejscowości Przygodzice pod Ostrowem Wielkopolskim. A wszystko dzięki kamerze umiejscowionej nad gniazdem ptaków. Podczas sezonu, każdego dnia losy bocianiej pary śledzą setki tysięcy osób z Polski, Niemiec, USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Kanady i blisko 200 innych państw.

Obserwacja bocianów jest możliwa dzięki projektowi "Blisko bocianów" prowadzonemu przez Południowowielkopolską Grupę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków przy współpracy z Gminą Przygodzice i TK Telekom.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro