Reklama

Garbary: buspas jednak krótszy!

Zdecydowanie krótszy niż początkowo zakładano będzie buspas na ulicy Garbary. Nie będzie się ciągnąć od al. Armii Poznań, a jedynie od ul. Długiej do Strzeleckiej.

Decyzję w tej sprawie podjął prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak po przeanalizowaniu uwag, które pojawiły się do projektu w ramach konsultacji społecznych. Pierwotnie buspas miał się ciągnąć od al. Armii Poznań do skrzyżowania z ulicą Strzelecką. Ostatecznie będzie znacznie krótszy - od ulicy Długiej do Strzeleckiej.

Prezydent podkreśla, że wprowadzając zmiany trzeba brać pod uwagę głosy dwóch stron - ich zwolenników i przeciwników. - Buspasy są konieczne jako jedna z form preferencji dla transportu zbiorowego w centrum. Ich systematyczne wdrażanie pozwoli na podniesienie punktualności poznańskich autobusów, co z kolei zachęci do częstszego ich wyboru przez pasażerów. Na ul. Mostowej buspas zostanie wyznaczony na całej długości, w zakresie przegotowanym przez ZDM i przedstawionym w ramach konsultacji społecznych. Wsłuchując się w opinie mieszkańców, radnych miejskich i osiedlowych, zdecydowaliśmy, że w przypadku ul. Garbary zrealizujemy wariant ostrożny. Skutki tych zmian będą weryfikowane - zaznacza Jacek Jaśkowiak.

Dodatkowo, tylko na odcinku z buspasem, powstaną koperty dla dostaw. Buspas będzie dostępny nie tylko dla autobusów, ale też taksówek, służb komunalnych, rowerzystów, motocyklistów i aut przewożących co najmniej 3 osoby. - Zostanie udostępniony także dla kierowców innych pojazdów, którzy będą skręcać w prawo na najbliższym skrzyżowaniu - wyjaśnia biuro prasowe Urzędu Miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro