Reklama

Przy Starym Browarze powstanie mini rondo

Na skrzyżowaniu ulic Niezłomnych, Kościuszki i Ratajczaka, w sąsiedztwie Starego Browaru, powstanie tymczasowe mini rondo. Po wyłączeniu sygnalizacji świetlnych w tym miejscu, ma uspokoić ruch w tej okolicy.

Miasto planuje testowe wyłączenie sygnalizacji świetlnych na trzech skrzyżowaniach w centrum Poznania. - Na trzech skrzyżowaniach: Kościuszki/Powstańców Wielkopolskich, Ratajczaka/Powstańców Wielkopolskich/Ogrodowa oraz Ratajczaka/Niezłomnych/Kościuszki wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna podobnie, jak miało to miejsce na ośmiu innych skrzyżowaniach w centrum. Będziemy to obserwować, analizować. Założenie jest takie, żeby skrzyżowania funkcjonowały jako równorzędne. Jeśli okaże się, że układ komunikacyjny funkcjonuje nieprawidłowo, będziemy w każdej chwili gotowi, by przywrócić sygnalizację świetlną - mówił w ubiegłym tygodniu Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Na skrzyżowaniu w sąsiedztwie Starego Browaru (Niezłomnych, Kościuszki i Ratajczaka) dodatkowo pojawi się mini rondo. - Układ mini ronda w tym miejscu to rozwiązanie optymalne ze względu przede wszystkim na geometrię skrzyżowania, uspokojenie ruchu w tym miejscu, bezpieczeństwo pieszych. Jednocześnie to rondo będzie bardzo czytelne dla kierowców - mówi Wudarski.

Osiedlowi radni ze Starego Miasta cieszą się z planowanych zmian. - Wyłączenia sygnalizacji w centrum nie spowodują żadnych problemów, a myślę, że przy wysokiej kulturze jazdy pozwoli to na to, że ruch będzie płynniejszy - zauważa Zbigniew Burkietowicz z RO Stare Miasto.

Zmiany mają zostać wprowadzone latem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
23.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro