Reklama
Reklama

Przyjeżdżając na giełdę w Starej Rzeźni, parkują jak chcą i śmiecą. Mieszkańcy mają dosyć

fot. czytelniczka
fot. czytelniczka

Mieszkańcy nowego budynku przy ulicy Ku Cytadeli skarżą się na osoby odwiedzające Starą Rzeźnię. Ich zdaniem nie tylko parkują w całej okolicy nielegalnie, ale też pozostawiają po sobie mnóstwo śmieci.

Giełdy w Starej Rzeźni odbywają się w niedziele i to właśnie w te dni mieszkańcy budynku przy skrzyżowaniu ulic Ku Cytadeli i Północnej mają problem z parkującymi w okolicy kierowcami. - Niestety ludzie odwiedzający teren Starej Rzeźni parkują w miejscach, w których obowiązuje zakaz parkowania. Parkują blokując chodniki, skrzyżowania i wszystkie miejsca, gdzie tylko uda im się pozostawić samochód - pisze nasza czytelniczka. - Wskutek tego bardzo często uniemożliwiają nam swobodny, a co za tym idzie bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowuj - ul. Ku Cytadeli w ul. Północną lub prosto w ul. Księcia Józefa, co więcej zdarza się, że parkując lub oczekując na wolne miejsce blokują dwa pasy ruchu oraz skrzyżowanie i tym samym uniemożliwiają nam wyjazd w ogóle - dodaje.

Nie jest to jedyny problem. - Kolejnym problemem jest kultura osobista osób, które przyjeżdżają na giełdę - pozostawiają po sobie na chodnikach śmieci, a jakakolwiek próba zwrócenia uwagi na fakt zaparkowania w miejscu do tego nieprzeznaczonym kończy się wysłuchaniem obelg pod naszym adresem - podkreśla. Sprawę zgłaszano straży miejskiej. - W poprzednią niedzielę, mimo upływu 30 minut, oficer dyżurny nie odebrał telefonu, w tę niedzielę oficer poinformował, że zostanie wysłany radiowóz - niestety nikt się nie pojawił, mimo że informowaliśmy o tym, że niezgodnie z prawem zaparkowanych jest ponad 50 samochodów i jest to sytuacja powtarzająca się co niedzielę - kończy.

Przemysław Piwecki ze straży miejskiej potwierdza, że w weekendy problem parkujących aut jest tam spory - nie tylko przez giełdę, ale też przez uczelnię przy ulicy Kutrzeby. - Jeszcze na początku tego roku pod znakiem zakazu zatrzymywania się po stronie bazy Alkomu była tabliczka informująca, że zakaz ten nie obowiązuje w soboty i niedziele. ZDM wprowadził takie rozwiązanie na nasz wniosek kilka lat temu. Wtedy samochody były zostawiane na placu przed pomnikiem. To bulwersowało wielu mieszkańców. Po wprowadzeniu ograniczeń technicznych przed pomnikiem i dopuszczeniu do legalnego parkowania na chodniku wzdłuż bazy Alkomu w większości te problemy rozwiązano. Z uwagi na mały ruch pieszych w dni wolne od pracy, a wielkie zapotrzebowanie na miejsca parkingowe związane z giełdą i studiującymi zaocznie, rozwiązanie to bardzo pomagało i miało sens - zauważa Piwecki.

W tym roku sytuacja jednak się zmieniła. - Po wybudowaniu budynków mieszkalnych i otwarciu sklepu Lidl przy ul. Ku Cytadeli, na wniosek mieszkańców, ZDM w tym roku zniósł dopuszczenie parkowania wzdłuż bazy Alkomu przy ul. Północnej. Dodam, że nie oddano w zamian żadnego parkingu (nie licząc sklepu Lidl) a problemy nie tyle pozostały, ale wręcz nasilają się, gdyż popularność giełdy i uczelni ciągle rośnie.

28 maja, a więc w ostatnią niedzielę, strażnicy miejscy byli na ulicy Północnej i interweniowali wobec 15 źle zaparkowanych aut. - W dniu 21 maja, osoba dzwoniąca do dyżurnego SMMP za pośrednictwem numeru 986 nie uzyskała połączenia, gdyż wszystkie stanowiska były zajęte. Ilość osób, która korzysta z tego połączenia, również w dni wolne od pracy, jest tak duża, że niekiedy korzystający z tego połączenia nie uzyska go nawet w ciągu 30 minut - mówi. - Nie oznacza to, że dyżurni nie odbierają telefonu! Łącze 986 nie jest jedynym możliwym kanałem komunikacji z dyżurnym straży miejskiej. Można korzystać z formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na naszej stronie internetowej w zakładce: Interwencja przez Internet.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro