Reklama

Wykonano sekcję płodu znalezionego w przepompowni. Płód został wrzucony do kanalizacji burzowej

fot. Asta24.pl
fot. Asta24.pl

We wtorek informowaliśmy o odnaleziono ludzkiego płodu w przepompowni ścieków w Złotowie. Odbyła się już sekcja zwłok płodu, a o szczegółach śledztwa informuje pilski portal Asta24.pl

Już wczoraj informowaliśmy o odnalezieniu płodu na terenie przepompowni ścieków w Złotowie. Odkrycia dokonano w miniony poniedziałek w trakcie czyszczenia kratownicy. Miejscowa policja informowała wówczas, że sekcja zwłok płodu zostanie wykonana w środę. Jak dowiedzieli się dziennikarze pilskiego portalu Asta24.pl sekcja została już zakończona - Rozmiar tego płodu świadczy o tym, że kobieta mogła być około 5 miesiąca ciąży. W sprawie tej przeprowadzamy czynności procesowe pod kątem art 152 KK, czyli tak zwanej nielegalnej aborcji - mówi w rozmowie z portalem Sebastian Drewicz, prokurator rejonowy w Złotowie. Z sekcji wynika, że jest to płód płci żeńskiej, a w miejscu znalezienia przebywał około doby. Policjanci ustalili też, że płód nie został wrzucony do toalety, a do przepompowni trafił za pośrednictwem kanalizacji burzowej. Znalazł się w niej po wrzuceniu do studzienki na jednej z ulic Złotowa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Nielegalna aborcja zagrożona jest karą trzech lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro