Reklama
Reklama

Śniadeckich: powstanie 386 nowych mieszkań

fot. bgkn.pl
fot. bgkn.pl

W rejonie ulic Śniadeckich i Święcickiego, w sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ma powstać nowe osiedle z blisko 400 mieszkaniami.

Jak podaje portal projektinwestor.pl, inwestorem będzie BGK Nieruchomości - spółka zależna Banku Gospodarstwa Krajowego. Działkę o powierzchni około 8100 metrów kwadratowych nabyto od Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pod koniec ubiegłego roku. Ma na niej powstać kompleks kilku budynków wielorodzinnych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Osiedle ma mieć łącznie 386 mieszkań. Na parterach budynków przewidziano lokale usługowe, a w obiektach mają się znaleźć podziemne parkingi. Inwestor ma nie tylko wybudować nowe obiekty mieszkalne, ale też wyremontuje fragment ulicy Święcickiego. Konieczne będą również przesadzenia drzew. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty budowlane mają się rozpocząć w przyszłym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
35.61 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro