Reklama
Reklama

Nielegalnie wwiózł do Polski odpady z Wielkiej Brytanii. Zatrzymano go w Wielkopolsce

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zatrzymali do kontroli ciężarówkę należącą do poznańskiego przewoźnika. Teoretycznie kierowca powinien przewozić posegregowane odpady do recyclingu. Rzeczywistość okazała się inna.

Kierowcę zatrzymano do kontroli na drodze krajowej nr 32 w Żodyniu pod Wolsztynem. - Zapisy w dokumentacji wskazywały na przewóz posegregowanych odpadów do recyclingu. Okazało się jednak, że pojazd nie poruszał się po zatwierdzonej trasie i nie zmierzał do punku odzysku odpadów. Kontrola ładowni ujawniła, że przewożone odpady nie były deklarowanymi tworzywami sztucznymi i gumą przeznaczonymi do recyklingu, a niedopuszczonymi do przemieszczania zmieszanymi odpadami komunalnymi w ilości około 15 ton - wyjaśnia WITD.

Inspektorzy ustalili, że odpady pochodzą z Wielkiej Brytanii, skąd nielegalnie dotarły do naszego kraju. Natychmiast o sprawie poinformowano Główny Inspektorat Ochrony Środowiska oraz policję. Ciężarówka trafiła na strzeżony parking, a WITD także zapowiada postępowanie w tej sprawie wobec poznańskiego przewoźnika.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro