Reklama

Rusza rekrutacja na poznańskich uczelniach: maturzystów kuszą nowymi kierunkami

Na kilku poznańskich uczelniach już trwa rekrutacja. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza rozpocznie zapisy w tym tygodniu. Edukację w Poznaniu chcą rozpocząć tysiące maturzystów.

UAM w tym tygodniu rozpocznie rekrutację na nowy rok akademicki. Na studiach stacjonarnych czeka 15 tysięcy miejsc, a na studiach zaocznych - 6 tysięcy miejsc. - Przystępujemy do rekrutacji z tą ofertą, którą mieliśmy w latach ubiegłych, ale nie zasypiamy gruszek w popiele i proponujemy nowe kierunki studiów - mówi prof. Beata Mikołajczyk, prorektor UAM ds. kształcenia. To m.in. analiza i przetwarzanie danych. - Mamy też English linguistics oraz studia magisterskie Chemistry na Wydziale Chemii prowadzone w języku angielskim - dodaje.

W języku angielskim można też uczyć się na Uniwersytecie Ekonomicznym. - Coraz więcej studentów, również Polaków, chce studiować w języku angielskim, dlatego w tym roku poszerzyliśmy ofertę o dwa nowe kierunki i poszerzyliśmy ofertę specjalności w języku angielskim związaną z naukami o ekonomii i zarządzaniu - zaznacza Sylwia Jurga z UEP. W przypadku Uniwersytetu Ekonomicznego na maturzystów czeka 1500 miejsc na 16 kierunkach, w tym czterech w języku angielskim.

Rekrutacja trwa już także na Politechnice Poznańskiej. - Nie udało nam się uruchomić Architektury wnętrz, próbowaliśmy też uruchomić Inżynierię farmaceutyczną, ale to pewnie będzie hit następnego sezonu - mówi prof. Jacek Goc, prorektor PP ds. kształcenia. Ale i tak, bez nowych kierunków, na Politechnice Poznańskiej maturzyści mogą wybierać z 29 kierunków. W ubiegłym roku największym zainteresowaniem cieszyły się Inżynieria biomedyczna, Teleinformatyka oraz Logistyka, gdzie o jedno miejsce starało się co najmniej 10 osób.

Każdego roku w Poznaniu studia rozpoczyna kilkadziesiąt tysięcy studentów. Wyniki rekrutacji będą znane w lipcu.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.44 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro