Reklama

Przewodnicy zapraszają na wycieczką po Dolnym Łazarzu

fot. PoPoznaniu.pl
fot. PoPoznaniu.pl

Przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl zapraszają na kolejny spacer po Poznaniu. 10 czerwca odbędzie się spacer po Dolnym Łazarzu.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. W przyszłym tygodniu odbędzie się spacer sponsorowany przez firmę Budimex Nieruchomości -Dolnym Łazarzem nazywana jest zazwyczaj część dzielnicy mieszcząca się na wschód od ulicy Głogowskiej. Warto się tam wybrać, bo ten fyrtel naprawdę potrafi zaskoczyć! Podczas spaceru sprawdzimy, gdzie mieszkał Stary Marych, poszukamy średniowiecznych zamków i miejsca, w którym poczujemy się jak w Rzymie. Mało? Trasa powiedzie nas też przez serce dzielnicy czyli rynek i da możliwość odkrycia przepięknych kamienic - zachęcają przewodnicy.

Spacer odbędzie się w 10 czerwca, a jego początek zaplanowano na godzinę 10 -Przewodnik będzie czekał na wszystkich chętnych przed kościołem pw. Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej 97, zakończenie planujemy na ul.Głogowskiej 18 w biurze BXN, gdzie na chętnych czekać będzie drobny poczęstunek, kawa i herbata oraz możliwość zapoznania się z najnowszą inwestycją Budimeksu na Łazarzu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro