Reklama
Reklama

Poznań będzie udawać Paryż! Hindusi kręcili w naszym mieście zdjęcia do filmu

fot. Adrian

W niedzielę i poniedziałek w Poznaniu można było zobaczyć ekipę filmową. Pojawiła się m.in. przy CK Zamek oraz w centrum handlowym Posnania. To produkcja z Indii, w której główną rolę gra "indyjski Brad Pitt" - Vijay.

O zdjęciach do filmu odbywających się w Poznaniu poinformowali nas mieszkańcy. Przy Centrum Kultury Zamek pojawiły się m.in. samochody na francuskich tablicach rejestracyjnych z oznaczeniem policyjnym. - W zdjęciach na terenie CK Zamek udział brało około 100 statystów - mówi Michał Ferlak z Poznan Film Commission. - Założeniem ekipy filmowej było znalezienie w Poznaniu miejsc, które mogą udawać Paryż, bo akcja filmu toczy się właśnie w Paryżu - dodaje.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Poza CK Zamek w filmie ma szansę zagrać również centrum handlowe Posnania. - W czwartek, piątek i sobotę szukaliśmy odpowiednich lokalizacji, a w niedzielę i poniedziałek odbywały się zdjęcia. Na ulicach miasta można było zobaczyć m.in. kolumny aut oznakowanych jak francuskie radiowozy. W filmie mają być eskortą głównego bohatera, który jednak nie wziął udziału w zdjęciach na terenie Poznania - podkreśla Ferlak.

Głównym bohaterem filmu jest Vijay, indyjski aktor, który ma miliony fanów nie tylko w swoim kraju. Nazywa się go "indyjskim Bradem Pittem". - Film o roboczym tytule "Vijay 69" zostanie zaprezentowany w październiku na jednym z festiwali w Indiach, a później trafi do indyjskich kin. Może go zobaczyć nawet około 200 milionów osób. Nawet jeśli Poznań (udający Paryż) będzie w tym filmie obecny przez jakieś 20 sekund, to dla nas gigantyczna promocja. Miasto nie zapłaciło złotówki, a w zależności od oglądalności tego filmu ekwiwalent promocyjny może być liczony w setkach tysięcy złotych - kończy.

Poznań nie jest jedynym miastem, w którym kręcono zdjęcia do tego filmu. Ekipa filmowa pojawiła się także w Gdańsku. Jak podaje portal gdansk.pl, "film opowiada o lekarzu, który otworzył w Indiach darmową praktykę medyczną i poświęcił się pomocy ubogim, co szybko zostaje zauważone i docenione w Europie. Główny bohater zostaje więc zaproszony do Paryża (ale ląduje na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku) po odbiór prestiżowej nagrody dla wyjątkowych lekarzy (akurat tę scenę nakręcono w... Rzeszowie)". Ciekawostką jest to, że muzykę do produkcji skomponował A.R. Rahman - laureat Oscara za piosenkę do filmu "Slumdog. Milioner z ulicy".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
13.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro