Reklama
Reklama

Jezioro Kierskie: najszybszy turystyczny jacht na świecie na testach w Poznaniu!

Na Jeziorze Kierskim pojawił się, zdaniem konstruktorów, najszybszy turystyczny jacht na świecie. To Dragonfly 28 Sport. W Poznaniu przechodzi śródlądowe testy.

Jacht, choć jest przystosowany do żeglugi morskiej, jest lekki i zamiast tradycyjnego kila oraz balastu ma podnoszony miecz. Dodatkowo posiada boczne pływaki. - Przesuwa się po wodzie muskając jej powierzchnię - mówi Jacek Rogoziński, armator Dreamarana. - Nawet tutaj w Kiekrzu, przy silniejszych podmuchach wiatru, osiągaliśmy 18 węzłów. To prędkość dość szybko płynącej motorówki - dodaje. Jacht wyposażony jest 13-metrowy maszt, a żagle mają powierzchnię 64 metrów kwadratowych w wersji podstawowej.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA


Po testach w Kiekrzu jacht wypłynie na Morze Bałtyckie. Najpierw zostanie zwodowany na wodach Zatoki Gdańskiej. Podróż na dłuższych dystansach ułatwiają m.in. mini kuchnia i kajuty. - Łódka przystosowana jest do samotnej żeglugi, posiada autopilota i wszystkie żagle mogą być obsługiwane z kokpitu, a więc z najbezpieczniejszego miejsca. Czasami wymaga 2, 3 osób załogi, ale to przy warunkach ekstremalnych i przy obsłudze dodatkowych żagli - przyznaje Rogoziński.

Jacht zostanie przetransportowany nad Bałtyk na przyczepie. Boczne pływaki można złożyć, dlatego nie ma problemów z transportem łodzi. Jeszcze przez kilka dni Dreamarana można jednak zobaczyć w Kiekrzu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro