Reklama
Reklama

Otwierają Bałtyk: każdy będzie mógł wjechać z przewodnikiem na XII piętro

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja akcji "ChceJeżyce", której kluczowym punktem będzie otwarcie najnowszego poznańskiego biurowca - Bałtyku. Z okazji otwarcia każdy chętny będzie mógł wjechać na XII piętro budynku i zobaczyć z niego panoramę Poznania.

Tegoroczne "ChceJeżyce" będą się odbywać w zupełnie nowej przestrzeni - "Przystani" - która powstała pomiędzy Bałtykiem i Concordia Design. - Podobnie jak w poprzednich latach Concordia zaprasza na zwiedzanie Jeżyc zprzewodnikiem (sobota, 12:00 - 14:00), jeżycką grę miejską ze specjalnie zaprojektowaną mapą (sobota, 12:00 - 14:00) czy na wspólne śniadanie przy długim stole (wstęp wolny), gdzie o lokalne menu zadbają najpopularniejsze, jeżyckie restauracje ikawiarnie (10:30 - 12:00) - zachęcają organizatorzy.
W sobotę wieczorem na Przystani odbędzie się pokaz mody. - Właściciele lokalnych kawiarni, fryzjerzy, blogerzy czy właściciele kina wcielą się w rolę modeli i wraz z charakterystycznymi dla siebie "atrybutami", rekwizytami zaprezentują najnowsze trendy - dodają.

Prawdziwą gratkę dla miłośników architektury zaplanowano na niedzielę. Z okazji otwarcia budynku, do Bałtyku każdy chętny będzie mógł wejść z przewodnikiem. Nie tylko do niego wejść, ale też wjechać na XII piętro. - Od 11:30 do 15:30 co pół godziny będzie można wraz z przewodnikiem wjechać na XII piętro Bałtyku, skąd roztaczać się będzie najbardziej spektakularny widok na Poznań. Każdy, kto jest ciekawy nowego budynku może go tego dnia zwiedzić - przyznają. Nie ma zapisów, grupy będą mieć maksymalnie po 30 osób.

Na wieczór zaplanowano natomiast pokaz plenerowy "Kina Bałtyk", które nierozerwalnie wiąże się z tym miejscem. O 21.00 pokazane tu zostaną "Dzikie Historie" Almodovara, a wstęp jest bezpłatny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
26.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro