Reklama

Niezwykły mural na Dolnej Wildzie: straszący budynek zamienili w kamienicę!

fot. Rafał Leja

Od lat przy ulicy Dolna Wilda, w pobliżu skrzyżowania z Olimpijską, stał opuszczony budynek. Swoim wyglądem nie zachęcał do przebywania w tej okolicy. Dzięki niezwykłej elewacji dziś przyciąga wzrok!

- W Poznaniu przy ulicy Dolna Wilda, naprzeciw targowiska Bema, powstaje nowy mural - napisał do nas Rafał. - Budynek w tym miejscu straszył wyglądem od lat. Aktualnie są malowane ostatnie szczegóły - dodaje.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Opuszczony obiekt wymalowano na wzór włoskich kamienic. Artysta zapewnił mu więc okna, drzwi, a nawet kwiaty na balkonach i piękne zdobienia. Nie brakuje też fragmentu brukowanej uliczki i oczywiście mieszkańców. W oknach na piętrze można dostrzec m.in. kota.

Nie udało nam się dotąd oficjalnie ustalić kto stoi za tym projektem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to Hotel Włoski (działający w pobliżu) ma wiele wspólnego z muralem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro