Cenny remis Zielonych

Warta Poznań urwała punkty wiceliderowi drugoligowej tabeli Śląskowi Wrocław, remisując 1:1. Bramkę dla poznaniaków strzelił Paweł Iwanicki.

Podopieczni trenera Baniaka jechalido Wrocławia na "pożarcie".Braki kadrowe poznaniaków orazmiejsce rywala w ligowej tabeli jednoznacznie wskazywały faworyta.Mecz, rozgrywany na stadionie Olimpijskim, po raz kolejny pokazał, że w piłce wszystko jest możliwe.

Mecz rozpoczął się od żółtej kartki dla Jankowskiego i kilku akcjach gospodarzy. Najpierw z rzutu wolnego niecelnie strzelał Łudziński, potem uderzenie Sochy z dystansu pewnie złapał Szmatuła. W 23. minucie groźnie na bramkę Janukiewicza strzelał Iwanicki, ale bramkarz Śląska nie dał się zaskoczyć. Kilka chwil później strzałem odpowiedział Wójcik, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką poznańskiej bramki.Po pół godziny grypadłgol dla podopiecznych trenera Ryszarda Tarasiewicza, ale sędzia uznał, że był spalony. W 38. minucie arbiter nie miał już wątpliwości - gol dla poznaniaków, a strzelcem bramki Paweł Iwanicki. Dwie minuty później mogło być już 0:2, ale Magdziarz nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Do końca pierwszej połowy to piłkarze ze stolicy Wielkopolski mieli wyraźną przewagę.

Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo. Po dwóch minutach drugiej połowy był już remis - ładnym strzałem z 18. popisał się Klofik. Po golu wrocławian, obie drużyny toczyły wyrównaną walkę. W 69. minucie na Zielonych padł blady strach - czerwoną kartką ukarany został Paweł Kaczorowski. Wszystko wskazywało na to, że Śląsk wykorzysta przewagę liczebną i rzuci się na rywala. Zieloni nie dali się jednak zepchnąć do defensywy i to oni byli stroną atakującą.Końcówka spotkania była bardzo nerwowa - sędzia doliczył bowiem do regulaminowego czasu gry aż sześć minut.Warciarze mogą mówić o dużym szczęściu - w 94. minucie Szewczuk nie trafił do bramki Szmatuły z 10 metrów.Ostatnie sekundy gry to kolejne osłabienie drużyny Zielonych - czerwoną kartkę zobaczył Posmyk. Gospodarze nie zdążyli już wykorzystać przewagi. Mecz zakończył się remisem.

Po meczu z wicelideremWarta powiększyła swój dorobek o jeden cenny punkt. Niestety, nie zmienił on sytuacji poznaniaków w klasyfikacji, nadal zajmują oni szesnaste miejsce. W kolejnym spotkaniu Zieloni zmierzą sięz sąsiadem z ligowej tabeli. W najbliższy weekendzagrająna wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

Śląsk Wrocław - Warta Poznań 1:1 (0:1)

Śląsk: Janukiewicz - Socha, Wójcik, Pokorny (Ulatowski 79'), Ostrowski, Gancarczyk, Sztylka, Górski, Klofik, Łudziński, Imeh (Szewczuk 66')

Warta: Szmatuła - Cudny, B. Jankowski, Otuszewski, Kaczorowski, Najewski, Ngamayama, Ekwueme (pwlak 83'), Iwanicki, Magdziarz (Ignasiński 76'), Posmyk

Bramki: Iwanicki 38' - Klofik 48'

Żółte kartki: Jankowski (4'), Posmyk (26')

Czerwone kartki: Kaczorowski (69') i Posmyk (96')

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk)

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!