Reklama
Reklama

Ponad 700 osób wzięło udział w Poznańskich Dragonach i 3. Poznań Canoe Challenge

fot. Tomasz Szwajkowski

Ponad 700 osób wzięło w udział w rozgrywanych na Malcie zawodach Poznań Canoe Challenge i IX edycji Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach.

Poznań Canoe Challenge to mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane do pełnoletnich amatorów. Uczestnicy mieli do pokonania trzy okrążenia o łącznej długości 5 km. Osady mogły być dobrane dowolnie - nie było podziału na wiek i płeć.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Zwyciężyli Marcin Stachowiak i Maciej Kasprzak z czasem 32:21,23. Na podium stanęli również Tomasz Preiss i Błażej Andrzejewski oraz Bartłomiej i Maciej Wodzikowie. W sumie wystartowało 49 osad.

Tradycyjnie ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi smoczych łodzi. W rywalizacji szkół podstawowych najlepsza okazała się SP nr 6 z Poznania. Podium uzupełniły SP 65 z Gdańska i SP 21 ze stolicy Wielkopolski.

Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się zespół szkół z Jerzykowa, którego reprezentanci wyprzedzili GM 2 Luboń i ZSMS Poznań.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
16.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro