Reklama

Tłumy na festynie rodzinnym na Ostrowie Tumskim

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W niedzielę już po raz dziesiąty zorganizowany został festyn rodzinny na Ostrowie Tumskim. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, można też bezpłatnie zbadać stan zdrowia. Na festynie pojawił się zespół Arka Noego.

Festyn w ramach tegorocznych obchodów Poznańskich Dni Rodziny i Międzynarodowego Dnia Dziecka organizowany został przez Miasto Poznań wspólnie z Caritas Archidiecezji Poznańskiej pod nazwą "Razem dla Rodziny" - Miasto Poznań dla Zdrowia. Odbywa się w niedzielę w godzinach od od 13:00 do 19:00 na Ostrowie Tumskim w Poznaniu.

Na festynie oprócz dobrej zabawy uczestnicy mogli też sprawdzić stan swojego zdrowia, zasięgnąć porad specjalistów oraz skorzystać z bezpłatnych badań. Można było też honorowo oddać krew w krwiobusie oraz zarejestrować się jako dawca szpiku. Dokładamy wszelkich starań, by mieszkańcy Poznania mogli korzystać z fachowej i przyjaznej opieki zdrowotnej. Tym jubileuszowym festynem chcemy pokazać, że dbanie o sprawność i dobrą kondycję nie musi zamykać się w gabinetach lekarskich. To może być również wspaniała, rodzinna zabawa, do której gorąco zachęcamy - mówił Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Organizatorzy przygotowali też mnóstwo atrakcji dla rodzin z dziećmi. Odbyły się między innymi występy na scenie, liczne gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami m. in. o tematyce prozdrowotnej i wielka loteria fantowa Caritas. Natomiast na zakończenie festynu wystąpił zespół Arka Noego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro