Reklama
Reklama

500 ton piasku na placu Wolności

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Na placu Wolności rozsypano 500 ton piasku. Stanęły też przyrządy do Street Workoutu i rampa dla BMX-ów. Wszystko z okazji startującej dziś Lotto Plaży Wolności Poznań 2017.

Lotto Plaża Wolności Poznań 2017 rozpoczęła się 27 maja od Siłowych Mistrzostw Polski w Street Workoucie. W niedzielę z kolei plac Wolności opanują zawodnicy na BMX-ach. Od godziny 10:00 uczestnicy będą przygotowywać się do występów na rampie, zaprezentują też pokazy ewolucji. Po nich, o godzinie 19:00, rozpocznie się finał w kategorii AMATOR. O 20:00 na rampę wjadą zawodowcy, rywalizujący o Puchar Polski w BMX Mini Ramp. Około godziny 21:30 odbędzie się dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród - informują organizatorzy.

Natomiast w kolejnych dniach plac Wolności zostanie przeorganizowany na arenę zmagań sportów piaskowych. 29 i 30 maja rozegrane zostaną Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej.

Z kolei 31 maja w centrum Poznania królować będzie piłka ręczna plażowa. W Dniu Dziecka zaplanowany został projekt Zabawa - Edukacja - Integracja - Życie. Nie zabraknie gier, zabaw i konkursów dla najmłodszych.

Natomiast od 2 do 4 czerwca odbywać się będzie Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski Mężczyzn w siatkówce plażowej. Najlepsi sportowcy z całego kraju przyjadą do Poznania, aby rywalizować o cenne rankingowe punkty i 15 000 złotych. Swój udział zapowiedział między innymi reprezentant Polski - Michał Kądzioła, który wystąpi w parze z Michałem Makowskim. Na poznańskim Placu Wolności szykuje się prawdziwe sportowe święto - informuje Jacek Kubiak rzecznik prasowy Lotto Plaży Wolności Poznań 2017.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Lotto Plaży Wolności Poznań 2017 jest bezpłatny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro