Reklama
Reklama

Powrót do przeszłości na Szelągu

fot. Jędrzej Gerwel
fot. Jędrzej Gerwel

Osoby, które dziś wybrały się do parku Szelągowskiego będą mogły cofnąć się w czasie o ponad 100 lat i na własne oczy zobaczyć, jak wówczas żyli poznaniacy. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

Społeczność lokalna Wilczaka postanowiła przywrócić dawną świetność zapomnianemu parkowi Szelągowskiemu, dlatego w maju i w czerwcu mobilny Dom Kultury Wilczak zaprasza w podróż w przeszłość właśnie na Szelągu. Już w sobotę od godziny 15:00 odbywał się w tym miejscu piknik historyczny - Belle Epoque. Cofamy się o 100 lat, aby zobaczyć i doświadczyć jak żyli Poznaniacy 100 lat temu w czasach świetności Ogrodu Szelągowskiego.Wzorując się na zdjęciach sprzed lat chcemy ożywić zabytkowe ruiny parku. Przywołać ducha minionej epoki. Zrobić portret własny współczesnych Bywalców Szeląga w strojach z epoki. Naszym Wehikułem czasu będzie Mobilne Studio Fotograficzne. W parku pojawią się elementy scenografii i historyczne atelier. Gdzie każdy będzie mógł znaleźć dla siebie kostium z epoki i zrobić sobie rodzinne zdjęcie w zabytkowych ruinach - informowała Katarzyna Wala, Mobilny Dom Kultury Wilczak.

Piknik historyczny rozpoczął się o godzinie 15. Do godziny 18:00 można było odwiedzić mobilne studio fotograficzne - w historycznym atelier na gości czekały smokingi, cylindry, kapelusze, suknie i kostiumy dla dzieci. O godzinie 16 można było wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem i poznać bliżej historię Szeląga, a także dowiedzieć się, jak żyli i odpoczywali poznaniacy 100 lat temu. Z kolei o godzinie 15:30 odbyła się gra terenowa dla rodzin " Na tropie Szeląga" a od 16:30 trwały warsztaty dzieci - " Budujemy Wehikuł Czasu".

Natomiast już 4 czerwca w parku Szelągowskim zorganizowany zostanie koncert smyczkowy. W Parku Szelągowskim jak za dawnych lat rozbrzmi muzyka.Koncert Artu’S KWARTET przypomni nam "Przeboje Mistrzów" (A. Vivaldi, F. Chopin, J. Brahms) na czas koncertu otwieramy mobilna galerie gdzie pojawią się portrety własne Bywalców Szeląga zrobione tydzień wcześnie - dodaje Wala.

Natomiast 10 czerwca będzie można wziąć udział w pikniku kulinarnym i poznać potrawy, które gościły na stołach poznaniaków ponad sto lat temu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
9.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro