Reklama
Reklama

W trakcie awantury groził przedmiotem przypominającym broń palną. Odpowie przed sądem za groźby karalne

Kilka dni policjanci z Obornik zostali wezwani do awantury w jednym z mieszkań na terenie miasta. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że napastnik groził 71-letniemu mężczyźnie bronią.

Oborniccy policjanci zostali wezwani 20 maja do jednego z mieszkań, w którym doszło do awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. W jej trakcie 27-latek miał wyjąć broń i zagrozić śmiercią 71-latkowi -Oficer Dyżurny obornickiej Komendy Policji natychmiast wysłał na miejsce patol interwencyjny. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że 27-letni najemca lokalu wdał się w awanturę z mężem wynajmującej, w trakcie której wyciągnął przedmiot przypominający broń palną. Chwilę później lokator lufę pistoletu przyłożył do skroni seniora i zagroził mu pozbawieniem życia - relacjonuje Paweł Witzberg z obornickiej policji. Napastnik został zatrzymany na miejscu interwencji, a wówczas okazało się, że użyta broń to wiatrówka.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania gróźb karalnych, a sąd objął go dozorem policyjnym oraz wydał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro