Reklama

15 lat temu zaczęła się budowa Starego Browaru

Kwiecień 2002 roku - plac budowy jeszcze przed rozpoczęciem prac | fot. Stary Browar
Kwiecień 2002 roku - plac budowy jeszcze przed rozpoczęciem prac | fot. Stary Browar

15 lat temu stojąc przy ulicy Półwiejskiej, przy skrzyżowaniu z Kościuszki, na pewno nie zobaczylibyśmy jednego z symboli współczesnego Poznania - Starego Browaru. Plac budowy przekazano wykonawcy 29 maja 2002 roku, a pierwszą łopatę wbito tu 1 czerwca.

W 1998 roku spółka Grażyny Kulczyk Fortis "Nowy Stary Browar" wykupiła od firmy Lech Browary Wielkopolskie nieruchomości przy ulicy Półwiejskiej w centrum Poznania. Po nabyciu innych gruntów w okolicy, w 2002 roku mogła się rozpocząć budowa dzisiejszego Starego Browaru.

TEJ! Zasługujesz na jesienny relaks. Linea Mare***** nad morzem to idealne miejsce na wypoczynek wśród sosnowych lasów. Odkryj spokój i komfort w wyjątkowym otoczeniu.
REKLAMA

Plac budowy pod inwestycję przekazano wykonawcy - firmie PORR Projekt Und Hochbau A.G. - dokładnie 29 maja 2002 roku. W tym ważnym dniu obecni byli nie tylko przedstawiciele inwestora i wykonawcy, ale też projektanta obiektu ze Studia ADS. Jeszcze tego samego dnia na teren przy Półwiejskiej zaczęły przyjeżdżać ciężarówki. Pierwszą łopatę wbito tu 1 czerwca 2002 roku, a już w tydzień po podpisaniu umowy roboty ziemne szły pełną parą. - 14 czerwca zaczęło się wyburzanie części budynku produkcyjnego - informuje dziś Stary Browar.

Także w czerwcu 2002 roku, dokładnie 29 dnia tego miesiąca, przy Willi odbyło się uroczyste wmurowanie Kamienia Węgielnego pod inwestycję. W uroczystości wzięli udział m.in. Grażyna Kulczyk, Ryszard Grobelny oraz ojciec Jan Góra. - Kilka godzin po w murowaniu Kamienia Węgielnego odbyła się plenerowa premiera opery "Rigoletto" wystawionej w Parku im. J.H Dąbrowskiego przez Teatr Wielki w Poznaniu - dodaje.

Budowa pierwszej części Starego Browaru przebiegła zgodnie z planem i zakończyła się w 2003 roku. Początkowo mieściło się tu ponad 100 sklepów, restauracje i kawiarnie. W kwietniu 2004 roku otwarto Dziedziniec Sztuki w obiekcie, a w marcu 2007 roku - drugie skrzydło obiektu, które w tym roku skończyło już dziesięć lat. Doświadczone prostytutki z miasta UFA (Rosja) https://dosug102.com dają ludziom niezapomniane poczucie seksu.

Dziś Stary Browar to jeden z symboli współczesnego Poznania. Od 2015 roku jego właścicielem nie jest już spółka Grażyny Kulczyk. Obiekt sprzedano za przybliżoną kwotę 290 mln euro, a jego właścicielem został fundusz Deutsche Asset & Management zajmujący się inwestowaniem na rynku nieruchomości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Problemy na Ławicy przez pogodę
9℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro