Reklama
Reklama

Zobacz jak ma wyglądać teren po starym dworcu PKS: Skanska pokazała wizualizację

fot. Skanska

Na terenie przy skrzyżowaniu ulic Wierzbięcice i Matyi, gdzie przez lata funkcjonował dworzec PKS, jeszcze w tym roku może zacząć powstawać kompleks nowych budynków. Inwestorem jest Skanska.

Jako pierwszy wizualizacje nowej inwestycji pokazał Głos Wielkopolski. Z informacji dziennika wynika, że jako pierwszy powstanie obiekt o powierzchni 25 tysięcy metrów kwadratowych, który będzie biurowcem. Prace mają się rozpocząć po otrzymaniu pozwolenia na budowę, o której stara się Skanska.

- Koncepcja Nowego Rynku została przygotowana we współpracy z pracownią JEMS Architekci. Aktualnie pracujemy nad ostatecznym projektem architektonicznym. Na terenie inwestycji znajdzie się 5 budynków o funkcji biurowo-usługowej - pierwsze dwa zostały zaprojektowane przez Pracownię Maćków Pracownia Projektowa i powstaną od skrzyżowania ulic Matyi i Przemysłowej - tłumaczy Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny Skanska Property Poland. - Rozważamy również wprowadzenie innego rodzaju zabudowy. Projekt zakłada także stworzenie pomiędzy budynkami rynku, z którego będą mogli korzystać nie tylko pracownicy budynków biurowych, ale i wszyscy mieszkańcy Poznania. Nowy Rynek w ciągu dnia będzie komfortowym miejscem do spotkań biznesowych, ale i relaksu, a po godzinach - żywiołową wizytówką tej części Poznania, miejscem wydarzeń kulturalnych i społecznych. Szczegółowy plan zagospodarowania tej przestrzeni przedstawimy w momencie rozpoczęcia prac budowlanych - dodaje.

Cała inwestycja składająca się z kilku budynków ma być ukończona w ciągu maksymalnie 15 lat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
19℃
Poziom opadów:
5.7 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
14.31 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro