Reklama

Robili sobie zdjęcia z ciałem Ewy Tylman, odpowiedzą za znieważenie zwłok

fot.  Andrzej Borowiak / archiwum
fot. Andrzej Borowiak / archiwum

Gdy w lipcu ubiegłego roku w Warcie odnaleziono ciało Ewy Tylman, zostało ono przetransportowane przez firmę pogrzebową do Zakładu Medycyny Sądowej. To tam pracownicy tej firmy mieli robić sobie zdjęcia ze zwłokami. Jest akt oskarżenia w tej sprawie.

Jak informuje TVN24.pl, z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni otworzyli worek z ciałem kobiety, dotykali zwłok i robili sobie z nimi zdjęcia. Jeden z pracowników firmy pogrzebowej robił sobie nawet selfie z ciałem. Wszystko nagrał monitoring zamontowany w Zakładzie Medycyny Sądowej.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Ustalono, że mężczyźni nie mieli uprawnień do otwierania worka ze zwłokami. Dodatkowo okazało się, że jedno ze zdjęć zrobionych smartfonem zostało wysłane do kolegi jednego z mężczyzn. Robert K. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Jego współpracownik Mariusz P. przyznał się i wyraził żal. Złożył też wyjaśnienia. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. Mężczyźni będą odpowiadać za znieważenie zwłok, za co grozi im do 2 lat więzienia.

Przypomnijmy, że proces Adama Z., który jest oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman z zamiarem ewentualnym, wciąż trwa. Mężczyzna początkowo przebywał w areszcie, ale decyzją sądu (rozważana jest zmiana kwalifikacji czynu na nieudzielenie pomocy) wyszedł na wolność i odpowiada z wolnej stopy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro